İçeriğe atla

BIZIM çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolideTutarlar bin TLHaziran 2026 fiyatlarıyla

Gelir tablosu

BIZIM çeyreklik gelir tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Hasılat11.516.99111.533.12311.067.45710.253.1199.600.100-%6,37-%16,64
Satışların Maliyeti-9.632.879-9.554.925-9.197.900-8.554.919-8.084.008+%5,50+%16,08
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)1.884.1121.978.1981.869.5581.698.2001.516.092-%10,72-%19,53
Brüt Kar (Zarar)1.884.1121.978.1981.869.5581.698.2001.516.092-%10,72-%19,53
Genel Yönetim Giderleri-371.638-342.243-284.585-394.383-276.571+%29,87+%25,58
Pazarlama Giderleri-1.632.134-1.411.582-1.463.822-1.477.320-1.414.817+%4,23+%13,31
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler279.375150.169119.233280.326205.457-%26,71-%26,46
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler-1.024.226-805.002-665.559-711.028-690.346+%2,91+%32,60
Esas Faaliyet Karı (Zararı)-864.511-430.461-425.175-604.206-660.184-%9,26+%23,63
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler41.99249.7838.96829.56042.798+%44,78+%1,92
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler-23.160-5.7674.308-401-2.187-%444,95+%90,56
Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Karı (Zararı)-845.679-386.446-411.899-575.047-619.574-%7,74+%26,74
Finansman Giderleri-512.284-458.783-430.339-406.806-367.958+%9,55+%28,17
Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları)699.190735.564568.055856.117724.658-%15,36+%3,64
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)-658.774-109.665-274.182-125.736-262.874-%109,07+%60,10
Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri45.47947.809359.297-89.002-22.920+%74,25Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri45.47947.809359.297-89.002-22.920+%74,25Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)-613.295-61.85685.115-214.737-285.794-%33,09+%53,40
Dönem Karı (Zararı)-613.295-61.85685.115-214.737-285.794-%33,09+%53,40
Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
Kontrol Gücü Olmayan Paylar-25.144-7.6124.099-9.683-3.169+%67,27+%87,40
Ana Ortaklık Payları-588.150-54.24381.016-205.054-282.625-%37,83+%51,95
Pay Başına Kazanç
Sulandırılmış Pay Başına Kazanç (Zarar)
Pay Başına Kazanç (Zarar)

Bilanço

BIZIM çeyreklik bilanço, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Dönen Varlıklar
Nakit ve Nakit Benzerleri654.018713.868259.711659.347781.845+%18,58+%19,54
Ticari Alacaklar2.057.4291.735.8221.718.7101.872.7221.830.432-%2,26-%11,03
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar61.68239.91527.12777.36578.678+%1,70+%27,55
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar1.995.7481.695.9081.691.5821.795.3571.751.754-%2,43-%12,23
Diğer Alacaklar48.18134.1626.0725.8108.393+%44,46-%82,58
İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar22.955Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar25.22634.1626.0725.8108.393+%44,46-%66,73
Stoklar4.477.2684.697.1904.124.0444.201.2483.961.324-%5,71-%11,52
Peşin Ödenmiş Giderler182.672139.00495.39892.964117.770+%26,68-%35,53
Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar6.3298.4469.46810.6854.510-%57,79-%28,74
Diğer Dönen Varlıklar198.853119.961140.276147.370134.563-%8,69-%32,33
Ara Toplam7.624.7507.448.4546.353.6796.990.1456.838.837-%2,16-%10,31
Toplam Dönen Varlıklar7.624.7507.448.4546.353.6796.990.1456.838.837-%2,16-%10,31
Duran Varlıklar
Diğer Alacaklar31.62131.06228.22425.43323.724-%6,72-%24,97
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar31.62131.06228.22425.43323.724-%6,72-%24,97
Maddi Duran Varlıklar3.391.5913.250.6763.021.6332.819.5742.699.206-%4,27-%20,41
Kullanım Hakkı Varlıkları4.210.3034.115.6164.089.4593.824.3053.807.021-%0,45-%9,58
Maddi Olmayan Duran Varlıklar652.048635.879623.979596.950574.042-%3,84-%11,96
Peşin Ödenmiş Giderler2995092.751749756+%0,92+%152,76
Ertelenmiş Vergi Varlığı82.15786.45683.27091.80083.325-%9,23+%1,42
Toplam Duran Varlıklar8.368.0188.120.2007.849.3157.358.8137.188.075-%2,32-%14,10
Toplam Varlıklar15.992.76915.568.65314.202.99414.348.95714.026.912-%2,24-%12,29
Kaynaklar
Kısa Vadeli Yükümlülükler
Kısa Vadeli Borçlanmalar864.798873.050868.515815.895833.615+%2,17-%3,61
İlişkili Taraflardan Kısa Vadeli Borçlanmalar14.56513.55512.39211.55013.991+%21,14-%3,94
Kiralama İşlemlerinden Borçlar14.56513.55512.39211.55013.991+%21,14-%3,94
İlişkili Olmayan Taraflardan Kısa Vadeli Borçlanmalar850.233859.495856.123804.345819.623+%1,90-%3,60
Kiralama İşlemlerinden Borçlar850.233859.495856.123804.345819.623+%1,90-%3,60
Ticari Borçlar11.223.07011.027.79810.098.00210.469.73610.516.088+%0,44-%6,30
İlişkili Taraflara Ticari Borçlar4.256.4573.921.5982.638.1333.383.0153.326.870-%1,66-%21,84
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar6.966.6137.106.2017.459.8697.086.7217.189.217+%1,45+%3,20
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar157.818134.361116.623313.830174.147-%44,51+%10,35
Diğer Borçlar7.32517.1046.6036.0335.431-%9,98-%25,86
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar5.94515.7765.2994.8164.500-%6,55-%24,30
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar1.3801.3271.3041.217931-%23,52-%32,55
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)102.096100.83475.88294.95793.789-%1,23-%8,14
Kısa Vadeli Karşılıklar623.993630.146582.085556.753626.860+%12,59+%0,46
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar245.914200.359219.978157.009169.154+%7,74-%31,21
Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar378.079429.787362.108399.744457.706+%14,50+%21,06
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler40.32937.64748.02248.76245.660-%6,36+%13,22
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler40.32937.64748.02248.76245.660-%6,36+%13,22
Ara Toplam13.019.43012.820.94011.795.73312.305.96612.295.589-%0,08-%5,56
Toplam Kısa Vadeli Yükümlülükler13.019.43012.820.94011.795.73312.305.96612.295.589-%0,08-%5,56
Uzun Vadeli Yükümlülükler
Uzun Vadeli Borçlanmalar1.468.1581.463.2411.419.6871.282.8121.284.907+%0,16-%12,48
İlişkili Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmalar50.81046.89542.55138.65147.336+%22,47-%6,84
Kiralama İşlemlerinden Borçlar50.81046.89542.55138.65147.336+%22,47-%6,84
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmalar1.417.3491.416.3461.377.1361.244.1611.237.571-%0,53-%12,68
Kiralama İşlemlerinden Borçlar1.417.3491.416.3461.377.1361.244.1611.237.571-%0,53-%12,68
Diğer Borçlar32.45530.70624.84822.93121.428-%6,55-%33,98
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar32.45530.70624.84822.93121.428-%6,55-%33,98
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)40.28730.22164.27565.96248.728-%26,13+%20,95
Uzun Vadeli Karşılıklar348.824298.140332.912288.200279.791-%2,92-%19,79
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar348.824298.140332.912288.200279.791-%2,92-%19,79
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü664.364607.643224.535305.756316.456+%3,50-%52,37
Toplam Uzun Vadeli Yükümlülükler2.554.0892.429.9522.066.2581.965.6611.951.310-%0,73-%23,60
Toplam Yükümlülükler15.573.51915.250.89113.861.99114.271.62714.246.899-%0,17-%8,52
Özkaynaklar
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar464.273371.846392.854139.931-154.995Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ödenmiş Sermaye106.31698.89594.76786.12180.476-%6,55-%24,30
Sermaye Düzeltme Farkları1.347.4901.354.9111.359.0391.367.7121.373.348+%0,41+%1,92
Geri Alınmış Paylar (-)-181.778-181.778-181.778-181.781-181.780+%0,00-%0,00
Paylara İlişkin Primler (İskontolar)1.774.8791.774.8791.774.8791.774.9121.774.901-%0,00+%0,00
Ortak Kontrole Tabi Teşebbüs veya İşletmeleri İçeren Birleşmelerin Etkisi802.390802.390802.390802.405802.400-%0,00+%0,00
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)-513.855-552.038-612.046-659.934-672.230-%1,86-%30,82
Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-513.855-552.038-612.046-659.934-672.230-%1,86-%30,82
Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-513.855-552.038-612.046-659.934-672.230-%1,86-%30,82
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler307.580307.580307.580307.585307.583-%0,00+%0,00
Geçmiş Yıllar Karları veya Zararları-2.218.686-2.218.686-2.218.686-3.152.035-3.152.015+%0,00-%42,07
Net Dönem Karı veya Zararı-960.064-1.014.307-933.291-205.054-487.678-%137,83+%49,20
Kontrol Gücü Olmayan Paylar-45.023-54.085-51.851-62.600-64.993-%3,82-%44,35
Toplam Özkaynaklar419.249317.762341.00377.330-219.987Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Toplam Kaynaklar15.992.76915.568.65314.202.99414.348.95714.026.912-%2,24-%12,29

Nakit akış tablosu

BIZIM çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
İşletme Faaliyetlerinden Nakit Akışları532.116480.944351.1661.048.090491.633-%53,09-%7,61
Dönem Karı (Zararı)-621.198-61.85685.115-214.737-285.793-%33,09+%53,99
Dönem Net Karı (Zararı) Mutabakatı İle İlgili Düzeltmeler393.08080.277397.532140.645110.921-%21,13-%71,78
Amortisman ve İtfa Gideri İle İlgili Düzeltmeler504.986483.531519.301473.288468.248-%1,06-%7,27
Değer Düşüklüğü (İptali) İle İlgili Düzeltmeler33412.235-27.041-1.640-1.070+%34,74Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alacaklarda Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili Düzeltmeler3.93116.2658.689Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Stok Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili Düzeltmeler-3.597-4.030-35.729-1.640-1.070+%34,74+%70,25
Karşılıklar İle İlgili Düzeltmeler159.48349.75951.78941.915120.253+%186,90-%24,60
Genel Karşılıklar (İptali) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok39.297110.636+%181,54Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Karşılıklar (İptalleri) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok2.6189.617+%267,37Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faiz (Gelirleri) ve Giderleri İle İlgili Düzeltmeler421.432488.762486.562327.816320.565-%2,21-%23,93
Vergi (Geliri) Gideri İle İlgili Düzeltmeler-45.479-47.809-359.29789.00222.920-%74,25Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) İle İlgili Düzeltmeler23.090-18.86120.3904012.187+%444,95-%90,53
Maddi Olmayan Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok25.565Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok5.174Bu dönem için değer yok4012.187+%444,95Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Parasal Pozisyon Kazanç ve Kayıplarıyla İlgili Düzeltmeler-618.682-748.224-437.971-1.070.476-561.549+%47,54+%9,23
Kar (Zarar) Mutabakatı İle İlgili Diğer Düzeltmeler-52.084-139.116Bu dönem için değer yok280.339-260.632Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%400,40
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Değişimler857.105573.446-67.8281.288.483702.886-%45,45-%17,99
Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-49.911183.986-110.020-355.932-74.270+%79,13-%48,81
Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler28.52548.169-1.814-20.833971Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%96,60
Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler520.007-215.893608.876-75.488240.968Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%53,66
Peşin Ödenmiş Giderlerdeki Azalış (Artış)41.65843.45841.3644.438-24.813Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler472.514475.681-567.7431.391.086662.555-%52,37+%40,22
Faaliyetler ile İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-155.68738.044-38.492345.212-102.524Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%34,15
Faaliyetlerden Elde Edilen Nakit Akışları628.987591.867414.8181.214.391528.015-%56,52-%16,05
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar Kapsamında Yapılan Ödemeler-95.626-108.805-62.631-165.085-33.088+%79,96+%65,40
Vergi İadeleri (Ödemeleri)-1.245-2.118-1.022-1.216-3.294-%170,83-%164,62
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları-16.529-11.46122.70151.698-11.977Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%27,54
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri-70.41891.09353.02639.385-6.133Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%91,29
Maddi Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri-70.41891.093Bu dönem için değer yok39.385-6.133Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%91,29
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları20.493-116.279-60.449-11.163-43.073-%285,86Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Faiz33.39613.72430.12323.47537.228+%58,58+%11,47
Finansman Faaliyetlerinden Nakit Akışları-626.013-329.461-783.436-676.455-341.689+%49,49+%45,42
Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri-6.307Bu dönem için değer yok10.881Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Finansal Borçlanmalardan Nakit Girişleri-6.307Bu dönem için değer yok10.881Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Borç Ödemelerine İlişkin Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yok11.355Bu dönem için değer yok-398.295Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Finansal Borç Ödemelerinden Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yok11.355Bu dönem için değer yok-398.295Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kira Sözleşmelerinden Kaynaklanan Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-519.751-24.211-493.457Bu dönem için değer yok-496.028Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%4,56
Ödenen Faiz-361.738-327.353-289.505-278.160-243.955+%12,30+%32,56
Enflasyon Etkisi-68.988-80.173-44.587-23.701-15.468+%34,74+%77,58
Yabancı Para Çevrim Farklarının Etkisinden Önce Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-179.41459.849-454.157399.631122.500-%69,35Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-179.41459.849-454.157399.631122.500-%69,35Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Başı Nakit ve Nakit Benzerleri000259.716-2Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%22.085
Dönem Sonu Nakit ve Nakit Benzerleri-179.41459.849-454.157659.347122.498-%81,42Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır ve TÜFE ile Haziran 2026 fiyatlarına getirilir (TMS 29); değişim yüzdelerindeki iki değer de aynı fiyatlarladır. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.