İçeriğe atla

ENKAI çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolideTutarlar milyon TLRaporlandığı gibi

Gelir tablosu

ENKAI çeyreklik gelir tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Hasılat34.49744.60347.54135.83048.916+%36,52+%41,80
Satışların Maliyeti-25.007-35.938-36.649-26.731-40.322-%50,85-%61,24
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)9.4898.66510.8919.0998.594-%5,55-%9,44
Brüt Kar (Zarar)9.4898.66510.8919.0998.594-%5,55-%9,44
Genel Yönetim Giderleri-1.371-1.318-2.017-2.122-2.691-%26,84-%96,30
Pazarlama Giderleri-323-428-489-536-457+%14,85-%41,52
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler525556610307673+%119,14+%28,05
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler-335-207-769-267-384-%43,62-%14,47
Esas Faaliyet Karı (Zararı)7.9867.2688.2266.4815.735-%11,51-%28,19
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler10.3817.53510.4906.6994.213-%37,11-%59,41
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler-1.662-42-5.425-9.6695.819Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Karı (Zararı)16.70514.76013.2903.51115.767+%349,02-%5,61
Finansman Gelirleri1.1687358701.335552-%58,65-%52,75
Finansman Giderleri-777-439-479-848-656+%22,63+%15,54
Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları)-117-482-562-783-417+%46,79-%256,35
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)16.97914.57413.1203.21515.246+%374,27-%10,21
Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri-4.811-3.193-2.2841.304721-%44,67Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Vergi (Gideri) Geliri-1.505-1.729-2.862-644-1.164-%80,63+%22,68
Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri-3.306-1.4645781.9481.885-%3,24Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)12.16711.38110.8374.51815.967+%253,38+%31,23
Dönem Karı (Zararı)12.16711.38110.8374.51815.967+%253,38+%31,23
Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
Kontrol Gücü Olmayan Paylar4656709311.104934-%15,35+%101,16
Ana Ortaklık Payları11.70310.7119.9063.41415.033+%340,27+%28,45
Pay Başına Kazanç (Zarar)

Bilanço

ENKAI çeyreklik bilanço, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Dönen Varlıklar
Nakit ve Nakit Benzerleri42.74754.42053.55847.13250.126+%6,35+%17,26
Finansal Yatırımlar89.01098.474166.620143.655129.795-%9,65+%45,82
Ticari Alacaklar15.91719.79322.43722.54226.302+%16,68+%65,25
Diğer Alacaklar208169224187196+%4,74-%6,03
İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar00010-%49,85+%12,08
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar208169224186195+%4,94-%6,05
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Varlıklar6.0953.5503.3415.2326.023+%15,12-%1,18
Devam Eden İnşaat ve Taahhüt İşlerinden Doğan Sözleşme Varlıkları6.0953.5503.3415.2326.023+%15,12-%1,18
Stoklar18.66819.51416.97721.11022.091+%4,65+%18,34
Peşin Ödenmiş Giderler9.85911.1027.6238.1628.503+%4,17-%13,76
Diğer Dönen Varlıklar2.6353.4873.9384.3875.126+%16,84+%94,51
Ara Toplam185.139210.509274.715252.407248.163-%1,68+%34,04
Satış Amaçlı Sınıflandırılan Duran Varlıklar583609557501395-%21,13-%32,21
Toplam Dönen Varlıklar185.722211.118275.272252.908248.558-%1,72+%33,83
Duran Varlıklar
Finansal Yatırımlar90.50993.22125.10352.20377.922+%49,27-%13,91
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller81.55482.882102.976104.878112.076+%6,86+%37,43
Maddi Duran Varlıklar72.39677.98086.52294.385101.353+%7,38+%40,00
Kullanım Hakkı Varlıkları1.5971.6901.7611.8391.933+%5,11+%21,06
Maddi Olmayan Duran Varlıklar611631642654674+%3,04+%10,27
Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar611631642654674+%3,04+%10,27
Peşin Ödenmiş Giderler666282849+%74,38-%25,33
Ertelenmiş Vergi Varlığı14314616473127+%73,39-%11,08
Diğer Duran Varlıklar414961168117+%72,35+%188,20
Toplam Duran Varlıklar246.915256.661217.787254.128294.251+%15,79+%19,17
Toplam Varlıklar432.637467.779493.060507.036542.808+%7,06+%25,47
Kaynaklar
Kısa Vadeli Yükümlülükler
Kısa Vadeli Borçlanmalar542694869+%43,25+%1.288,19
Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları216214272271298+%10,17+%38,10
Ticari Borçlar12.34416.59619.01217.41219.674+%12,99+%59,38
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar1.8781.8641.8162.6931.949-%27,62+%3,77
Diğer Borçlar1.0891.1651.1741.1291.517+%34,43+%39,35
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar00Bu dönem için değer yok11-%47,30+%1.478,57
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar1.0891.1651.1741.1271.517+%34,52+%39,29
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülükler42.69543.98941.69547.87553.904+%12,59+%26,26
Devam Eden İnşaat ve Taahhüt İşlerinden Doğan Sözleşme Yükümlülükleri14.13415.89916.04625.23326.562+%5,27+%87,93
Mal ve Hizmet Satışlarından Doğan Sözleşme Yükümlülükleri28.56128.09025.64922.64127.342+%20,76-%4,27
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü1.6802.2903.8002.5992.330-%10,37+%38,68
Kısa Vadeli Karşılıklar2.0922.0822.5871.9702.635+%33,72+%25,92
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar5794831.117683773+%13,14+%33,46
Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar1.5131.5991.4701.2871.862+%44,65+%23,03
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler3.1341.6882.2361.2382.352+%89,96-%24,95
Ara Toplam65.13369.92972.66175.23484.728+%12,62+%30,09
Toplam Kısa Vadeli Yükümlülükler65.13369.92972.66175.23484.728+%12,62+%30,09
Uzun Vadeli Yükümlülükler
Uzun Vadeli Borçlanmalar5.4185.4176.5676.6457.217+%8,60+%33,21
Diğer Borçlar1.1161.1591.5711.5891.459-%8,19+%30,71
Müşteri Sözleşmelerinden Doğan YükümlülüklerBu dönem için değer yok7581.1201.1011.030-%6,44Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Mal ve Hizmet Satışlarından Doğan Sözleşme YükümlülükleriBu dönem için değer yok7581.1201.1011.030-%6,44Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Uzun Vadeli Karşılıklar8568959631.0341.175+%13,68+%37,30
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar8568959631.0341.175+%13,68+%37,30
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü27.44830.06130.63929.93930.442+%1,68+%10,91
Toplam Uzun Vadeli Yükümlülükler34.83938.29140.86040.30941.325+%2,52+%18,62
Toplam Yükümlülükler99.972108.219113.521115.543126.053+%9,10+%26,09
Özkaynaklar
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar328.412354.395373.217386.634410.763+%6,24+%25,08
Ödenmiş Sermaye6.0226.0226.0226.0226.022%0,00%0,00
Sermaye Düzeltme Farkları103.343108.203111.888116.155122.150+%5,16+%18,20
Geri Alınmış Paylar (-)-5.035-5.259-5.429-5.625-5.901-%4,91-%17,20
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)10.84911.36111.81912.43513.129+%5,58+%21,01
Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)10.84911.36111.81912.43513.129+%5,58+%21,01
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)-50.335-52.157-50.759-56.433-56.641-%0,37-%12,53
Yabancı Para Çevrim Farkları-49.979-51.825-50.433-56.116-56.287-%0,30-%12,62
Riskten Korunma Kazançları (Kayıpları)-356-332-326-317-355-%11,71+%0,35
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler4.6364.6364.6364.6364.636%0,00%0,00
Geçmiş Yıllar Karları veya Zararları243.365255.312258.857306.030308.922+%0,94+%26,94
Net Dönem Karı veya Zararı15.56726.27836.1833.41418.447+%440,27+%18,50
Kontrol Gücü Olmayan Paylar4.2535.1656.3224.8595.993+%23,33+%40,90
Toplam Özkaynaklar332.665359.560379.539391.493416.756+%6,45+%25,28
Toplam Kaynaklar432.637467.779493.060507.036542.808+%7,06+%25,47

Nakit akış tablosu

ENKAI çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
İşletme Faaliyetlerinden Nakit Akışları6.1847.59410.0882.1166.802+%221,49+%10,00
Dönem Karı (Zararı)12.16711.38110.8374.51815.967+%253,38+%31,23
Dönem Net Karı (Zararı) Mutabakatı İle İlgili Düzeltmeler-3.056-2.778-2.5532.830-9.610Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%214,45
Amortisman ve İtfa Gideri İle İlgili Düzeltmeler1.2901.4911.5691.6151.759+%8,91+%36,36
Değer Düşüklüğü (İptali) İle İlgili Düzeltmeler414110177-%60,98+%52,40
Karşılıklar İle İlgili Düzeltmeler54162263138127-%8,29+%136,24
Faiz (Gelirleri) ve Giderleri İle İlgili Düzeltmeler-1.170-1.345-1.097-962-1.077-%11,97+%7,94
Pay Bazlı Ödemeler İle İlgili Düzeltmeler-144-104-74-51-128-%149,97+%10,90
Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) İle İlgili Düzeltmeler67-212-3.577-6812Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%82,66
Vergi (Geliri) Gideri İle İlgili Düzeltmeler4.8113.1932.284-1.304-721+%44,67Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) İle İlgili Düzeltmeler-44-22-290-30-57-%89,23-%29,55
Yatırım ya da Finansman Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışlarına Neden Olan Diğer Kalemlere İlişkin Düzeltmeler-7.925-5.956-1.7413.476-9.531Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%20,27
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Değişimler-1.3692913.361-3.2482.046Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-1.743-3.107-2.163706-2.619Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%50,25
Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-3.2871.1013.215-1.674-1.015+%39,37+%69,12
Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler-2.101-1643.056-3.536-125+%96,47+%94,06
Ticari Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler1.1063.6231.939-2.2881.296Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%17,15
Faaliyetler ile İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler4.657-1.162-2.6863.5444.509+%27,22-%3,17
Faaliyetlerden Elde Edilen Nakit Akışları7.7428.89411.6454.1018.403+%104,91+%8,54
Vergi İadeleri (Ödemeleri)-1.542-1.222-1.519-1.958-1.570+%19,82-%1,83
Diğer Nakit Girişleri (Çıkışları)-16-78-38-26-30-%15,10-%90,32
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları4.590226-4.113-3.1945.954Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%29,71
Başka İşletmelerin veya Fonların Paylarının veya Borçlanma Araçlarının Satılması Sonucu Elde Edilen Nakit Girişleri10.49010.20422.57242.00628.926-%31,14+%175,75
Başka İşletmelerin veya Fonların Paylarının veya Borçlanma Araçlarının Edinimi İçin Yapılan Nakit Çıkışları-4.799-8.259-14.801-42.733-20.879+%51,14-%335,10
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri1263171.15149129-%94,19-%77,45
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-1.939-2.814-2.345-3.496-2.973+%14,97-%53,33
Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Satımından Kaynaklanan Nakit Girişleri00300Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%100,00
Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Alımından Kaynaklanan Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yok0-11.315Bu dönem için değer yok-5Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Temettüler1441047451128+%149,97-%10,90
Alınan Faiz573673548487728+%49,26+%27,03
Finansman Faaliyetlerinden Nakit Akışları-13.224656-4.339-7.127-12.264-%72,08+%7,26
Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit GirişleriBu dönem için değer yok3631255+%2.424,30Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1715-1-279Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ödenen Temettüler-13.801-64-4.934-7.574-12.673-%67,32+%8,17
Ödenen Faiz-37-28-27-95-63+%33,01-%69,80
Alınan Faiz631696593568409-%27,94-%35,22
Enflasyon Etkisi-1.029-1.652-6.441-2.134-1.628+%23,71-%58,15
Yabancı Para Çevrim Farklarının Etkisinden Önce Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-3.4796.823-4.806-10.339-1.136+%89,01+%67,35
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakit Benzerleri Üzerindeki Etkisi4.7434.8503.9443.9134.131+%5,57-%12,90
Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)1.26311.673-862-6.4262.995Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%137,04
Dönem Başı Nakit ve Nakit Benzerleri00053.5580-%100,00Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Sonu Nakit ve Nakit Benzerleri1.26311.673-86247.1322.995-%93,65+%137,04

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır; şirket önceki dönem rakamlarını enflasyona göre yeniden ifade etmediği için raporlandığı gibi (nominal) gösterilir. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.