İçeriğe atla

PETUN çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolide olmayanTutarlar bin TLHaziran 2026 fiyatlarıyla

Gelir tablosu

PETUN çeyreklik gelir tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Hasılat3.111.8203.378.4632.843.6583.189.9193.255.046+%2,04+%4,60
Satışların Maliyeti-2.513.434-2.818.625-2.226.207-2.721.865-2.667.136+%2,01-%6,12
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)598.386559.838617.451468.054587.910+%25,61-%1,75
Canlı Varlıklar Gerçeğe Uygun Değer Farkları-37.55836.440-64.16226.625-101.585Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%170,48
Brüt Kar (Zarar)560.828596.277553.289494.679486.325-%1,69-%13,28
Genel Yönetim Giderleri-104.129-91.155-107.185-123.046-132.406-%7,61-%27,16
Pazarlama Giderleri-229.154-205.051-199.664-199.282-179.413+%9,97+%21,71
Araştırma ve Geliştirme Giderleri-12.799-13.292-12.614-6.538-10.058-%53,85+%21,41
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler60.09558.27974.34033.97745.693+%34,48-%23,97
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler-14.535-22.522-63.713-25.550-20.516+%19,70-%41,15
Esas Faaliyet Karı (Zararı)260.306322.536244.453174.240189.623+%8,83-%27,15
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler118.110-1465716569-%58,31-%99,94
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler-39414-4.508Bu dönem için değer yok-1Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%99,68
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından (Zararlarından) Paylar-109.255-64.747-143.760-3.341-99.991-%2.892,93+%8,48
Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Karı (Zararı)268.767257.78996.841171.06589.700-%47,56-%66,63
Finansman Gelirleri198.201247.880254.632252.077275.931+%9,46+%39,22
Finansman Giderleri-361.337-366.825-426.888-388.996-421.895-%8,46-%16,76
Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları)-7.08274.89930.122161.57098.173-%39,24Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)98.548213.742-45.292195.71641.910-%78,59-%57,47
Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri-27.363-37.489-94.368-58.25246.793Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Vergi (Gideri) Geliri-34.089-30.552-5.664-40.366-59.005-%46,18-%73,09
Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri6.726-6.937-88.704-17.886105.798Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%1.473,05
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)71.185176.253-139.660137.46488.703-%35,47+%24,61
Dönem Karı (Zararı)71.185176.253-139.660137.46488.703-%35,47+%24,61
Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
Ana Ortaklık Payları71.185176.253-139.660137.46488.703-%35,47+%24,61
Pay Başına Kazanç (Zarar)

Bilanço

PETUN çeyreklik bilanço, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Dönen Varlıklar
Nakit ve Nakit Benzerleri143.796168.528184.386390.606224.675-%42,48+%56,25
Ticari Alacaklar2.240.2252.400.0192.217.8172.320.8602.155.413-%7,13-%3,79
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar1.628.6681.790.0331.666.8391.688.6621.613.874-%4,43-%0,91
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar611.557609.986550.978632.198541.539-%14,34-%11,45
Diğer Alacaklar1.939.2812.012.8062.477.1432.423.2392.470.475+%1,95+%27,39
İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar1.863.9251.922.1242.295.8572.341.4272.327.594-%0,59+%24,88
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar75.35690.682181.28681.812142.881+%74,65+%89,61
Stoklar1.214.978939.5351.272.0401.420.3061.428.062+%0,55+%17,54
Canlı Varlıklar222.352419.738512.863363.906345.239-%5,13+%55,27
Peşin Ödenmiş Giderler25.23775.446104.38883.25798.077+%17,80+%288,62
İlişkili Taraflara Peşin Ödenmiş GiderlerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok58.87953.50760.000+%12,13Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler25.23775.44645.50929.75038.077+%27,99+%50,88
Diğer Dönen Varlıklar113.608115.32938.06371.85560.806-%15,38-%46,48
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Dönen Varlıklar113.608115.32938.06371.85560.806-%15,38-%46,48
Ara Toplam5.899.4776.131.4016.806.7007.074.0296.782.747-%4,12+%14,97
Toplam Dönen Varlıklar5.899.4776.131.4016.806.7007.074.0296.782.747-%4,12+%14,97
Duran Varlıklar
Finansal Yatırımlar1.143.2991.063.4861.511.0021.373.1671.283.170-%6,55+%12,23
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Finansal VarlıklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok2.5161.373.1672.171-%99,84Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılarak Ölçülen Diğer Finansal VarlıklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok2.5161.370.850Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan Finansal VarlıklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok2.3162.171-%6,30Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal VarlıklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok1.508.486Bu dönem için değer yok1.281.000Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılarak Ölçülen Finansal VarlıklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok1.508.486Bu dönem için değer yok1.281.000Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer AlacaklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok302.631205.275184.730-%10,01Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflardan Diğer AlacaklarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok302.631205.275184.730-%10,01Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.031.549904.5281.813.3571.579.9431.432.185-%9,35+%38,84
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller392.552392.552387.879387.557387.868+%0,08-%1,19
Maddi Duran Varlıklar8.695.1838.711.2508.424.7908.372.1268.463.532+%1,09-%2,66
Arazi ve Arsalar5.247.7165.247.6875.230.8915.230.7475.230.747+%0,00-%0,32
Yeraltı ve Yerüstü Düzenlemeleri149.989147.217112.884111.197109.515-%1,51-%26,98
Binalar1.261.2241.248.5671.260.9921.305.8941.293.740-%0,93+%2,58
Tesis, Makine ve Cihazlar1.591.2101.563.6261.553.4041.622.4411.708.286+%5,29+%7,36
Taşıtlar9.0278.71613.12613.09823.461+%79,12+%159,91
Mobilya ve Demirbaşlar85.39684.36190.79486.29189.218+%3,39+%4,48
Özel MaliyetlerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok162.700Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Yapılmakta Olan Yatırımlar350.621411.077Bu dönem için değer yok2.4578.564+%248,55-%97,56
Kullanım Hakkı Varlıkları36.71243.94732.64724.64820.912-%15,16-%43,04
Maddi Olmayan Duran Varlıklar39.19836.863444.711456.222465.023+%1,93+%1.086,34
Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar39.19836.863444.711456.222465.023+%1,93+%1.086,34
Peşin Ödenmiş Giderler54.19889.55465.534117.30943.001-%63,34-%20,66
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler54.19889.55465.534117.30943.001-%63,34-%20,66
Toplam Duran Varlıklar11.392.69011.242.18012.982.55012.516.24912.280.421-%1,88+%7,79
Toplam Varlıklar17.292.16717.373.58119.789.25019.590.27819.063.169-%2,69+%10,24
Kaynaklar
Kısa Vadeli Yükümlülükler
Kısa Vadeli Borçlanmalar2.330.9422.283.5122.727.1492.693.9792.447.159-%9,16+%4,99
İlişkili Olmayan Taraflardan Kısa Vadeli Borçlanmalar2.330.9422.283.5122.727.1492.693.9792.447.159-%9,16+%4,99
Banka Kredileri904.020940.0101.494.4361.676.7211.808.338+%7,85+%100,03
İhraç Edilmiş Borçlanma Araçları1.426.9221.343.5021.232.7131.017.257638.821-%37,20-%55,23
Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları138.335143.555276.486307.202333.102+%8,43+%140,79
İlişkili Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli KısımlarıBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok307.202Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Banka KredileriBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok292.189Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kiralama İşlemlerinden BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok15.012Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları138.335143.555276.486Bu dönem için değer yok333.102Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%140,79
Banka Kredileri117.934118.992256.094Bu dönem için değer yok324.405Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%175,07
Kiralama İşlemlerinden Borçlar20.40124.56220.392Bu dönem için değer yok8.697Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%57,37
Diğer Finansal Yükümlülükler73.89386.57662.28973.43595.791+%30,44+%29,64
Diğer Muhtelif Finansal Yükümlülükler73.89386.57662.28973.43595.791+%30,44+%29,64
Ticari Borçlar1.557.6791.681.7031.804.5631.740.2961.605.879-%7,72+%3,09
İlişkili Taraflara Ticari Borçlar187.394133.074129.023138.52693.687-%32,37-%50,01
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar1.370.2851.548.6291.675.5401.601.7691.512.193-%5,59+%10,36
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar85.35167.34148.941201.415113.080-%43,86+%32,49
Diğer Borçlar95.047110.537132.977253.322260.390+%2,79+%173,96
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar6.7076.2395.979118.97979.647-%33,06+%1.087,48
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar88.340104.298126.999134.344180.744+%34,54+%104,60
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)1.13165722.06668415.204+%2.123,99+%1.244,10
İlişkili Olmayan Taraflardan Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)1.13165722.06668415.204+%2.123,99+%1.244,10
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü31.67739.2403.91337.98454.937+%44,63+%73,43
Kısa Vadeli Karşılıklar65.64461.38160.62854.63162.855+%15,05-%4,25
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar11.73411.23411.1869.7008.630-%11,04-%26,46
Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar53.91050.14749.44244.93154.225+%20,69+%0,58
Diğer Kısa Vadeli YükümlülüklerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok32Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Diğer Kısa Vadeli YükümlülüklerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok32Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Kısa Vadeli YükümlülüklerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ara Toplam4.379.7004.474.5015.139.0465.362.9474.988.397-%6,98+%13,90
Toplam Kısa Vadeli Yükümlülükler4.379.7004.474.5015.139.0465.362.9474.988.397-%6,98+%13,90
Uzun Vadeli Yükümlülükler
Uzun Vadeli Borçlanmalar1.073.4171.017.4811.304.1311.275.3521.249.690-%2,01+%16,42
İlişkili Taraflardan Uzun Vadeli BorçlanmalarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok1.275.352Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Banka KredileriBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok1.264.404Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kiralama İşlemlerinden BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok10.949Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmalar1.073.4171.017.4811.304.131Bu dönem için değer yok1.249.690Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%16,42
Banka Kredileri1.069.1901.013.2631.294.427Bu dönem için değer yok1.239.757Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%15,95
Kiralama İşlemlerinden Borçlar4.2274.2199.703Bu dönem için değer yok9.933Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%134,99
Ticari BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Ticari BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Uzun Vadeli Karşılıklar298.329278.153380.376360.180390.576+%8,44+%30,92
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar298.329278.153380.376360.180390.576+%8,44+%30,92
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.143.4321.143.8811.352.0461.357.8771.192.389-%12,19+%4,28
Toplam Uzun Vadeli Yükümlülükler2.515.1782.439.5153.036.5532.993.4092.832.655-%5,37+%12,62
Toplam Yükümlülükler6.894.8786.914.0168.175.5998.356.3577.821.052-%6,41+%13,43
Özkaynaklar
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar10.397.28910.459.56411.613.65111.233.92111.242.117+%0,07+%8,13
Ödenmiş Sermaye400.746372.772357.214324.622303.345-%6,55-%24,30
Sermaye Düzeltme Farkları2.520.9382.548.9122.564.4702.596.9822.618.259+%0,82+%3,86
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)2.091.0092.045.5362.492.6252.169.3342.078.282-%4,20-%0,61
Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)2.428.7032.432.9172.361.5942.371.0142.399.093+%1,18-%1,22
Maddi Duran Varlık Yeniden Değerleme Artışları (Azalışları)2.744.1432.737.9212.731.7802.725.6482.763.044+%1,37+%0,69
Diğer Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-315.440-305.004Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları (Kayıpları)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-370.185-354.634-363.952-%2,63Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Özkaynak Yöntemi ile Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar veya Zararda Sınıflandırılmayacak Paylar-337.695-387.381-184.833-397.140-437.652-%10,20-%29,60
Diğer Kazançlar (Kayıplar)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yok315.864195.460116.841-%40,22Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)227.195152.409139.140122.466117.048-%4,42-%48,48
Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazançları (Kayıpları)80.83511.068Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklardan Kazançlar (Kayıplar)80.83511.068Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Özkaynak Yöntemi ile Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılacak Paylar146.360141.341139.140122.466117.048-%4,42-%20,03
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler1.089.4251.089.4251.089.4251.126.5351.126.535+%0,00+%3,41
Yasal Yedekler1.089.4251.089.4251.089.4251.126.5351.126.535+%0,00+%3,41
Geçmiş Yıllar Karları veya Zararları3.883.3443.889.6254.749.5514.756.5184.772.481+%0,34+%22,90
Net Dönem Karı veya Zararı184.632360.885221.226137.464226.167+%64,53+%22,50
Toplam Özkaynaklar10.397.28910.459.56411.613.65111.233.92111.242.117+%0,07+%8,13
Toplam Kaynaklar17.292.16717.373.58119.789.25019.590.27819.063.169-%2,69+%10,24

Nakit akış tablosu

PETUN çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
İşletme Faaliyetlerinden Nakit Akışları-189.111288.723159.132332.727265.188-%20,30Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Karı (Zararı)71.185176.253-139.660137.46488.703-%35,47+%24,61
Sürdürülen Faaliyetlerden Dönem Karı (Zararı)71.185176.253-139.660137.46488.703-%35,47+%24,61
Dönem Net Karı (Zararı) Mutabakatı İle İlgili Düzeltmeler310.198206.543599.060303.162243.637-%19,63-%21,46
Amortisman ve İtfa Gideri İle İlgili Düzeltmeler92.42988.025111.63593.37998.015+%4,96+%6,04
Değer Düşüklüğü (İptali) İle İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alacaklarda Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Karşılıklar İle İlgili Düzeltmeler24.2353.84315.9236.87428.390+%313,02+%17,15
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar (İptali) ile İlgili Düzeltmeler14.1444.63215.8266.87416.024+%133,11+%13,29
Kar Payı (Geliri) Gideri ile İlgili Düzeltmeler-22400-204Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dava ve/veya Ceza Karşılıkları (İptali) ile İlgili Düzeltmeler5.745-486-4.151Bu dönem için değer yok554Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%90,36
Diğer Karşılıklar (İptalleri) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok-3034.248Bu dönem için değer yok11.813Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faiz (Gelirleri) ve Giderleri İle İlgili Düzeltmeler85.71981.653119.33580.98567.719-%16,38-%21,00
Faiz Gelirleri ile İlgili Düzeltmeler-194.876-216.437-238.306-225.075-239.517-%6,42-%22,91
Faiz Giderleri ile İlgili Düzeltmeler280.596298.090357.641306.059307.236+%0,38+%9,49
Gerçekleşmemiş Yabancı Para Çevrim Farkları İle İlgili Düzeltmeler93.20332.27138.806-124.429334.455Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%258,85
Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) İle İlgili Düzeltmeler41.895-31.35870.990-26.657101.583Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%142,47
Yatırım Amaçlı Gayrimenkullerin Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok4.673Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finansal Varlıkların Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) ile İlgili Düzeltmeler-2512-665-32-2+%93,56+%91,65
Canlı Varlıklar veya Tarımsal Ürünlerin Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) ile İlgili Düzeltmeler41.920-31.37066.982-26.625101.585Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%142,33
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Dağıtılmamış Karları ile İlgili Düzeltmeler-6.39664.747140.4643.34199.991+%2.892,93Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklerin Dağıtılmamış Karları İle İlgili Düzeltmeler109.25564.747140.4563.34199.991+%2.892,93-%8,48
İş Ortaklıklarının Dağıtılmamış Karları ile İlgili Düzeltmeler-115.65108Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Vergi (Geliri) Gideri İle İlgili Düzeltmeler27.36339.88491.97258.252-46.793Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) İle İlgili Düzeltmeler-1.816-14-163Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili Düzeltmeler-1.816-14-163Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Parasal Pozisyon Kazanç ve Kayıplarıyla İlgili Düzeltmeler-46.210-72.50910.107211.620-439.727Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%851,59
Kar (Zarar) Mutabakatı İle İlgili Diğer DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-135Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Değişimler-450.972-71.270-218.191-99.945-25.928+%74,06+%94,25
Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-283.208-313.97589.491-323.4387.679Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış)-289.190-284.67049.341-186.122-39.500+%78,78+%86,34
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış)5.982-29.30540.150-137.31647.180Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%688,72
Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler40.490Bu dönem için değer yok-133.62282.840Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış)40.490Bu dönem için değer yok-133.62282.840Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler-123.370277.070-334.323-147.261-5.917+%95,98+%95,20
Canlı Varlıklardaki Azalış (Artış)221.330-166.015-160.107175.568-82.918Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Peşin Ödenmiş Giderlerdeki Azalış (Artış)-8.270-89.959-8.795-37.59961.260Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-236.052234.150175.377Bu dönem için değer yok71.057Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Ticari Borçlardaki Artış (Azalış)-216.017-42.100999Bu dönem için değer yok-12.038Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%94,43
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlardaki Artış (Azalış)-20.034276.250174.378Bu dönem için değer yok83.095Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlardaki Artış (Azalış)-19.105-13.017-14.908160.230-79.480Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%316,02
Faaliyetler ile İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok-33.623Bu dönem için değer yok93.087-78.278Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Faaliyetlerle İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok22.068Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Faaliyetlerle İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış)Bu dönem için değer yok-33.623Bu dönem için değer yok71.019-56.210Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ertelenmiş Gelirlerdeki (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar) Artış (Azalış)-1.5841.95318.396-21.32714.821Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Diğer Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-41.20331.318116.678-82.045148.688Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetlerle İlgili Diğer Varlıklardaki Azalış (Artış)-4.3204.95591.212-34.14216.050Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetlerle İlgili Diğer Yükümlülüklerdeki Artış (Azalış)-36.88326.36325.466-47.903132.638Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetlerden Elde Edilen Nakit Akışları-69.589311.526241.209340.680306.412-%10,06Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar Kapsamında Yapılan Ödemeler-7.629-10.088-47.249-2.014-2.050-%1,75+%73,13
Diğer Karşılıklara İlişkin ÖdemelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-164.523-5.938Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Vergi İadeleri (Ödemeleri)-111.893-12.714Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-45.113Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%59,68
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları-682.704-292.601-160.201-228.642139.544Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklerin ve/veya İş Ortaklıklarının Pay Satışı veya Sermaye Azaltımı Sebebiyle Oluşan Nakit Girişleri-27Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklar ve/veya İş Ortaklıkları Pay Alımı veya Sermaye Artırımı Sebebiyle Oluşan Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yok-25-900Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri2.233-15147Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri2.233-15147Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-156.824-97.608-210.075-43.097-189.638-%340,03-%20,92
Maddi Duran Varlık Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-144.904-86.988-198.459-19.591-165.658-%745,58-%14,32
Maddi Olmayan Duran Varlık Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-11.920-10.620-11.616-23.506-23.981-%2,02-%101,19
Verilen Nakit Avans ve Borçlardan Geri Ödemeler-1.033.963-194.979Bu dönem için değer yok-185.749Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Verilen Nakit Avans ve Borçlardan Geri Ödemeler-1.033.963-194.979Bu dönem için değer yok-185.749Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Verilen Nakit Avans ve BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-1.991.048Bu dönem için değer yok-320.986Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Verilen Nakit Avans ve BorçlarBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-1.991.048Bu dönem için değer yok-320.986Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Temettüler22400204-69Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan FaizBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok812.733Bu dönem için değer yok464.422Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Nakit Girişleri (Çıkışları)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finansman Faaliyetlerinden Nakit Akışları413.10541.24627.155118.651-549.943Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri1.675.933838.7241.730.3301.709.205775.728-%54,61-%53,71
Kredilerden Nakit Girişleri1.675.933838.7241.730.3301.709.205775.728-%54,61-%53,71
Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1.174.742-764.575-759.385-1.503.237-763.723+%49,19+%34,99
Kredi Geri Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1.174.742-764.575-759.385-1.503.237-763.723+%49,19+%34,99
Kira Sözleşmelerinden Kaynaklanan Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-7.866-6.807-8.66110.232-7.601Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%3,36
Ödenen TemettülerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-80.870Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ödenen Faiz-731.023-242.510-360.703224.871-795.897Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%8,87
Alınan Faiz650.803216.414Bu dönem için değer yok-322.420Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Enflasyon Etkisi-23.768-14.433-7.322-16.488-21.363-%29,57+%10,12
Yabancı Para Çevrim Farklarının Etkisinden Önce Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-482.47822.93618.764206.248-166.575Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%65,48
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakit Benzerleri Üzerindeki EtkisiBu dönem için değer yok1.796-2.906-22645Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-479.77824.73315.858206.225-165.931Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%65,42
Dönem Başı Nakit ve Nakit Benzerleri000184.3810-%100,00Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Sonu Nakit ve Nakit Benzerleri-479.77824.73315.858390.606-165.931Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%65,42

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır ve TÜFE ile Haziran 2026 fiyatlarına getirilir (TMS 29); değişim yüzdelerindeki iki değer de aynı fiyatlarladır. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.