İçeriğe atla

PNSUT çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolide olmayanTutarlar bin TLHaziran 2026 fiyatlarıyla

Gelir tablosu

PNSUT çeyreklik gelir tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Hasılat4.848.7664.972.5023.818.5953.701.2353.935.161+%6,32-%18,84
Satışların Maliyeti-4.409.804-4.566.119-3.416.191-3.294.022-3.423.167-%3,92+%22,37
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)438.962406.384402.405407.213511.995+%25,73+%16,64
Brüt Kar (Zarar)438.962406.384402.405407.213511.995+%25,73+%16,64
Genel Yönetim Giderleri-172.085-165.722-173.265-181.320-146.775+%19,05+%14,71
Pazarlama Giderleri-298.041-296.517-235.477-206.866-206.646+%0,11+%30,67
Araştırma ve Geliştirme Giderleri-49.462-53.441-46.249-44.473-48.097-%8,15+%2,76
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler348.130219.20853.559324.198120.815-%62,73-%65,30
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler-331.232-58.297-181.003-267.414-114.809+%57,07+%65,34
Esas Faaliyet Karı (Zararı)-63.72851.615-180.03031.339116.483+%271,69Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler96.6976.47229.64415912.465+%7.740,24-%87,11
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler-4.080-44.0521.696Bu dönem için değer yok-4.690Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%14,93
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından (Zararlarından) Paylar-100.135-62.155-127.002-5.609-105.983-%1.789,63-%5,84
Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Karı (Zararı)-71.246-48.120-275.69125.88918.276-%29,41Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finansman Gelirleri213.043125.98797.924110.22192.845-%15,76-%56,42
Finansman Giderleri-816.473-646.895-684.101-606.091-676.842-%11,67+%17,10
Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları)180.769296.146195.639511.10251.366-%89,95-%71,58
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)-493.906-272.882-666.22941.122-514.355Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%4,14
Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri26.159-26.441154.78411.873158.250+%1.232,84+%504,95
Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri26.159-26.441154.78411.873158.250+%1.232,84+%504,95
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)-467.747-299.323-511.44552.995-356.105Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%23,87
Dönem Karı (Zararı)-467.747-299.323-511.44552.995-356.105Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%23,87
Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
Ana Ortaklık Payları-467.747-299.323-511.44552.995-356.105Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%23,87
Pay Başına Kazanç
Pay Başına Kazanç (Zarar)
Sulandırılmış Pay Başına Kazanç (Zarar)

Bilanço

PNSUT çeyreklik bilanço, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Dönen Varlıklar
Nakit ve Nakit Benzerleri732.155397.82371.154253.149212.739-%15,96-%70,94
Ticari Alacaklar4.321.6264.249.1013.440.8813.232.6183.475.079+%7,50-%19,59
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar4.268.8404.182.7203.421.0543.212.7973.382.841+%5,29-%20,76
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar52.78666.38219.82719.82192.239+%365,37+%74,74
Diğer Alacaklar1.439.7071.606.9381.681.0921.533.6401.536.295+%0,17+%6,71
İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar1.364.1461.545.8581.577.8781.425.7571.490.294+%4,53+%9,25
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar75.56161.080103.214107.88346.001-%57,36-%39,12
Stoklar2.512.2871.967.4381.625.9521.389.6471.478.012+%6,36-%41,17
Peşin Ödenmiş Giderler46.82532.83067.66767.59393.619+%38,50+%99,93
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler46.82532.83067.66767.59393.619+%38,50+%99,93
Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar11.73415.16218.87820.32123.087+%13,61+%96,75
Diğer Dönen Varlıklar436.486444.116325.334298.381307.295+%2,99-%29,60
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Dönen Varlıklar436.486444.116325.334298.381307.295+%2,99-%29,60
Ara Toplam9.500.8208.713.4087.230.9586.795.3507.126.126+%4,87-%24,99
Toplam Dönen Varlıklar9.500.8208.713.4087.230.9586.795.3507.126.126+%4,87-%24,99
Duran Varlıklar
Finansal Yatırımlar898.449984.087960.680873.056815.840-%6,55-%9,19
Diğer Alacaklar245228218198185-%6,55-%24,30
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar245228218198185-%6,55-%24,30
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar1.686.6571.575.5391.751.5461.622.3301.469.207-%9,44-%12,89
Maddi Duran Varlıklar13.801.83613.738.31713.354.86513.259.91213.187.050-%0,55-%4,45
Arazi ve Arsalar5.504.4445.496.1955.496.1605.496.1605.496.160+%0,00-%0,15
Yeraltı ve Yerüstü Düzenlemeleri278.839272.784266.334260.142256.061-%1,57-%8,17
Binalar2.304.9542.276.5562.250.0202.222.1442.198.182-%1,08-%4,63
Tesis, Makine ve Cihazlar5.165.9325.102.9745.204.5455.146.5665.106.351-%0,78-%1,15
Taşıtlar13.67112.15910.6189.1447.671-%16,11-%43,88
Mobilya ve Demirbaşlar109.416109.563109.007107.395104.261-%2,92-%4,71
Yapılmakta Olan Yatırımlar424.580468.08418.18118.36218.365+%0,02-%95,67
Kullanım Hakkı Varlıkları23.80918.39720.26413.8476.807-%50,84-%71,41
Maddi Olmayan Duran Varlıklar278.590230.468729.333748.506753.318+%0,64+%170,40
Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar278.590230.468729.333748.506753.318+%0,64+%170,40
Peşin Ödenmiş Giderler4.0893.5625.0332.6812.789+%4,02-%31,80
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler4.0893.5625.0332.6812.789+%4,02-%31,80
Toplam Duran Varlıklar16.693.67416.550.59716.821.94016.520.52916.235.196-%1,73-%2,75
Toplam Varlıklar26.194.49425.264.00524.052.89823.315.87923.361.323+%0,19-%10,82
Kaynaklar
Kısa Vadeli Yükümlülükler
Kısa Vadeli Borçlanmalar5.113.1295.163.1504.874.8285.090.4115.354.401+%5,19+%4,72
İlişkili Olmayan Taraflardan Kısa Vadeli Borçlanmalar5.113.1295.163.1504.874.8285.090.4115.354.401+%5,19+%4,72
Banka Kredileri3.248.5033.374.4343.585.7893.809.9654.069.537+%6,81+%25,27
İhraç Edilmiş Borçlanma Araçları1.864.6261.788.7161.289.0401.280.4471.284.863+%0,34-%31,09
Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları344.493335.264380.078349.256364.377+%4,33+%5,77
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları344.493335.264380.078349.256364.377+%4,33+%5,77
Banka Kredileri333.689327.974294.285265.184279.175+%5,28-%16,34
Kiralama İşlemlerinden Borçlar10.8057.29185.79384.07285.203+%1,35+%688,58
Diğer Finansal Yükümlülükler49.66248.32439.72231.09453.778+%72,95+%8,29
Diğer Muhtelif Finansal Yükümlülükler49.66248.32439.72231.09453.778+%72,95+%8,29
Ticari Borçlar4.268.5283.496.1412.576.8012.233.8172.666.985+%19,39-%37,52
İlişkili Taraflara Ticari Borçlar457.516386.903392.087305.525265.359-%13,15-%42,00
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar3.811.0123.109.2382.184.7131.928.2912.401.626+%24,55-%36,98
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar134.47197.16966.907149.286155.856+%4,40+%15,90
Diğer Borçlar86.61087.534190.73887.97368.548-%22,08-%20,85
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar8.3957.809127.05536.313304-%99,16-%96,37
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar78.21579.72563.68251.66068.244+%32,10-%12,75
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)13.72215325.5508762.932+%234,54-%78,63
İlişkili Olmayan Taraflardan Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)13.72215325.5508762.932+%234,54-%78,63
Kısa Vadeli Karşılıklar18.09720.80212.02610.92910.213-%6,55-%43,57
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar18.09720.80112.02610.92910.213-%6,55-%43,56
Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar00Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler7802.470Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler7802.470Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ara Toplam10.029.4939.251.0078.166.6507.953.6438.677.090+%9,10-%13,48
Toplam Kısa Vadeli Yükümlülükler10.029.4939.251.0078.166.6507.953.6438.677.090+%9,10-%13,48
Uzun Vadeli Yükümlülükler
Uzun Vadeli Borçlanmalar1.275.2511.364.0881.421.8441.258.2241.207.618-%4,02-%5,30
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmalar1.275.2511.364.0881.421.8441.258.2241.207.618-%4,02-%5,30
Banka Kredileri1.274.9831.363.8381.180.0001.022.479961.539-%5,96-%24,58
Kiralama İşlemlerinden Borçlar268250241.844235.745246.080+%4,38+%91.610
Uzun Vadeli Karşılıklar236.825222.856376.778345.945344.848-%0,32+%45,61
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar236.825222.856376.778345.945344.848-%0,32+%45,61
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü1.306.8131.341.3531.194.8901.173.410789.459-%32,72-%39,59
Toplam Uzun Vadeli Yükümlülükler2.818.8902.928.2982.993.5122.777.5792.341.925-%15,68-%16,92
Toplam Yükümlülükler12.848.38312.179.30511.160.16210.731.22211.019.015+%2,68-%14,24
Özkaynaklar
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar13.346.11213.084.70012.892.73612.584.65712.342.307-%1,93-%7,52
Ödenmiş Sermaye415.691386.673370.536336.728314.657-%6,55-%24,30
Sermaye Düzeltme Farkları1.817.9631.846.9811.863.1181.896.9261.918.997+%1,16+%5,56
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)3.357.7113.381.8983.619.5093.250.4993.345.227+%2,91-%0,37
Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)3.420.8683.378.3993.363.3523.347.4753.512.620+%4,93+%2,68
Maddi Duran Varlık Yeniden Değerleme Artışları (Azalışları)3.771.6313.725.0513.806.3243.781.7023.969.742+%4,97+%5,25
Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-350.764-346.652-442.972-434.227-457.122-%5,27-%30,32
Özkaynak Yöntemi ile Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar veya Zararda Sınıflandırılmayacak Paylar-367.183-375.461-240.453-505.933-537.269-%6,19-%46,32
Diğer Kazançlar (Kayıplar)304.027378.961496.611408.957369.876-%9,56+%21,66
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)207.955202.936200.735184.048178.630-%2,94-%14,10
Özkaynak Yöntemi ile Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılacak Paylar207.955202.936200.735184.048178.630-%2,94-%14,10
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler1.435.6021.435.6021.435.6021.435.6021.435.602-%0,00+%0,00
Yasal Yedekler1.435.6021.435.6021.435.6021.435.6021.435.602-%0,00+%0,00
Geçmiş Yıllar Karları veya Zararları6.409.4116.428.1536.512.2255.427.8585.452.305+%0,45-%14,93
Net Dönem Karı veya Zararı-298.221-597.544-1.108.98952.995-303.111Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%1,64
Toplam Özkaynaklar13.346.11213.084.70012.892.73612.584.65712.342.307-%1,93-%7,52
Toplam Kaynaklar26.194.49425.264.00524.052.89823.315.87923.361.323+%0,19-%10,82

Nakit akış tablosu

PNSUT çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar bin TL
KalemTutarlar bin TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
İşletme Faaliyetlerinden Nakit Akışları389.811-174.657330.532214.836303.955+%41,48-%22,03
Dönem Karı (Zararı)-467.747-299.323-511.44552.995-356.106Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%23,87
Sürdürülen Faaliyetlerden Dönem Karı (Zararı)-467.747-299.323-511.44552.995-356.106Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%23,87
Dönem Net Karı (Zararı) Mutabakatı İle İlgili Düzeltmeler675.889306.132642.38594.955611.431+%543,92-%9,54
Amortisman ve İtfa Gideri İle İlgili Düzeltmeler174.237162.860187.557177.174179.479+%1,30+%3,01
Karşılıklar İle İlgili Düzeltmeler34.42219.45399.56835.70835.420-%0,81+%2,90
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar (İptali) ile İlgili Düzeltmeler34.42219.45399.56835.70835.420-%0,81+%2,90
Diğer Karşılıklar (İptalleri) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kar Payı (Geliri) Gideri ile İlgili Düzeltmeler-21815-26-1350Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faiz (Gelirleri) ve Giderleri İle İlgili Düzeltmeler454.930248.272527.894371.051406.108+%9,45-%10,73
Faiz Gelirleri ile İlgili Düzeltmeler-169.775-111.087-38.936-93.494-74.998+%19,78+%55,82
Faiz Giderleri ile İlgili Düzeltmeler624.705359.359566.831464.544481.106+%3,57-%22,99
Gerçekleşmemiş Yabancı Para Çevrim Farkları İle İlgili Düzeltmeler171.70291.23840.68670.77868.620-%3,05-%60,04
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Dağıtılmamış Karları ile İlgili Düzeltmeler100.13562.155127.0025.609105.983+%1.789,63+%5,84
İştiraklerin Dağıtılmamış Karları İle İlgili Düzeltmeler100.13562.155127.0025.609105.983+%1.789,63+%5,84
Vergi (Geliri) Gideri İle İlgili Düzeltmeler-26.15926.441-154.784-11.873-158.250-%1.232,84-%504,95
Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) İle İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok19.632-10.110-8-7.769-%97.518Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok19.632-10.110-8-7.769-%97.518Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştirak, İş ortaklığı ve Finansal Yatırımların Elden Çıkarılmasından veya Paylarındaki Değişim Sebebi ile Oluşan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili Düzeltmeler-93.01817.959-21.231Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Parasal Pozisyon Kazanç ve Kayıplarıyla İlgili Düzeltmeler-140.596-341.894-154.171-553.347-18.160+%96,72+%87,08
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Değişimler237.931-164.274247.99888.75195.739+%7,87-%59,76
Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-406.706-119.137685.619-68.474-449.047-%555,79-%10,41
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış)-586.089-89.619648.749-66.672-375.448-%463,13+%35,94
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış)179.383-29.51836.870-1.802-73.599-%3.983,66Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler16.87513.230-43.658-14.08655.734Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%230,28
İlişkili Taraflardan Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış)16.87513.230-43.658-14.08655.734Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%230,28
Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler-1.128544.850341.486236.305-88.365Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%7.733,99
Peşin Ödenmiş Giderlerdeki Azalış (Artış)20.60614.522-36.3082.427-26.133Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler641.809-541.487-785.935-124.619597.333Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%6,93
İlişkili Taraflara Ticari Borçlardaki Artış (Azalış)138.699-46.48519.424-50.788-19.778+%61,06Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlardaki Artış (Azalış)503.109-495.002-805.359-73.831617.110Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%22,66
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlardaki Artış (Azalış)29.463-37.179-28.18788.48410.555-%88,07-%64,18
Faaliyetler ile İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler7.0236.198-13.412-6.21120.376Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%190,12
İlişkili Taraflara Faaliyetlerle İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Faaliyetlerle İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış)7.0236.198-13.412-6.21120.376Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%190,12
Ertelenmiş Gelirlerdeki (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar) Artış (Azalış)14.021-14.18925.417-22.3433.577Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%74,49
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Diğer Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-84.032-31.081102.977-2.732-28.291-%935,65+%66,33
Faaliyetlerle İlgili Diğer Varlıklardaki Azalış (Artış)-58.043-33.087104.445-2.732-28.291-%935,65+%51,26
Faaliyetlerle İlgili Diğer Yükümlülüklerdeki Artış (Azalış)-25.9892.006-1.468Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetlerden Elde Edilen Nakit Akışları446.072-157.465378.938236.701351.064+%48,32-%21,30
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar Kapsamında Yapılan Ödemeler-50.024-14.571-44.690-20.422-44.344-%117,14+%11,36
Vergi İadeleri (Ödemeleri)-6.236-2.621-3.717-1.443-2.765-%91,63+%55,66
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları445.567-336.861-216.023-59.498-244.417-%310,79Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklerin ve/veya İş Ortaklıklarının Pay Satışı veya Sermaye Azaltımı Sebebiyle Oluşan Nakit Girişleri512.160-35.751344.641Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklar ve/veya İş Ortaklıkları Pay Alımı veya Sermaye Artırımı Sebebiyle Oluşan Nakit Çıkışları-510.94035.666-170.202-158.56610.393Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Başka İşletmelerin veya Fonların Paylarının veya Borçlanma Araçlarının Satılması Sonucu Elde Edilen Nakit GirişleriBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Başka İşletmelerin veya Fonların Paylarının veya Borçlanma Araçlarının Edinimi İçin Yapılan Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri5.616-142.136168.93294.976-82.470Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri5.616-142.136168.93294.976-82.470Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-174.982-92.001-273.521-94.969-108.526-%14,28+%37,98
Maddi Duran Varlık Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-113.240-116.198-216.060-62.321-90.438-%45,12+%20,14
Maddi Olmayan Duran Varlık Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-61.74124.197-57.461-32.647-18.088+%44,60+%70,70
Verilen Nakit Avans ve Borçlar443.719-213.711-324.8355.566-138.813Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflara Verilen Nakit Avans ve Borçlar443.719-213.711-324.8355.566-138.813Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Temettüler218-1526-135270Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%24,00
Alınan Faiz169.775111.08738.93693.62974.728-%20,19-%55,98
Finansman Faaliyetlerinden Nakit Akışları-263.914178.399-438.16920.37747.408+%132,65Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri1.967.4531.833.2741.232.2412.543.9931.891.877-%25,63-%3,84
Kredilerden Nakit Girişleri1.559.0162.245.640796.9252.474.434490.687-%80,17-%68,53
İhraç Edilen Borçlanma Araçlarından Nakit Girişleri408.437-412.366435.31569.5591.401.191+%1.914,39+%243,06
Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1.682.926-1.330.232-1.179.657-2.010.229-1.537.550+%23,51+%8,64
Kredi Geri Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1.116.866-981.333-580.019-1.894.332-1.619.767+%14,49-%45,03
Diğer Finansal Borç Ödemelerinden Nakit Çıkışları-566.060-348.899-599.638-115.89682.217Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflardan Alınan Diğer Borçlardaki ArtışBu dönem için değer yok157119.566-79.150Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Taraflardan Alınan Diğer Borçlardaki AzalışBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-107.591Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kira Sözleşmelerinden Kaynaklanan Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-45.5085.410-16.95523.836-29.040Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%36,19
Ödenen Faiz-503.162-329.982-593.363-458.073-249.439+%45,55+%50,43
Enflasyon Etkisi-3.927-4.093-2.397-6.492-135.093-%1.980,85-%3.339,81
Yabancı Para Çevrim Farklarının Etkisinden Önce Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)567.537-337.212-326.057169.222-28.146Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakit Benzerleri Üzerindeki Etkisi-60.0752.880-61212.772-12.264Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%79,59
Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)507.463-334.332-326.669181.995-40.410Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Başı Nakit ve Nakit Benzerleri00071.1540Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%72,80
Dönem Sonu Nakit ve Nakit Benzerleri507.463-334.332-326.669253.149-40.410Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır ve TÜFE ile Haziran 2026 fiyatlarına getirilir (TMS 29); değişim yüzdelerindeki iki değer de aynı fiyatlarladır. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.