İçeriğe atla

SAHOL çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolideTutarlar milyon TLHaziran 2026 fiyatlarıyla

Gelir tablosu

SAHOL çeyreklik gelir tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Hasılat72.56272.00174.34867.82867.300-%0,78-%7,25
Finans Sektörü Faaliyetleri Hasılatı275.633269.486265.858244.040248.006+%1,63-%10,02
Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Hizmet Gelirleri275.633269.486265.858244.040248.006+%1,63-%10,02
Satışların Maliyeti-59.547-59.282-62.574-57.579-55.505+%3,60+%6,79
Finans Sektörü Faaliyetleri Maliyeti-218.580-212.194-194.112-172.049-185.931-%8,07+%14,94
Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Hizmet Giderleri-218.580-212.194-194.112-172.049-185.931-%8,07+%14,94
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)13.01612.71911.77410.24911.795+%15,08-%9,38
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)57.05357.29271.74671.99162.075-%13,77+%8,80
Brüt Kar (Zarar)70.06970.01183.52082.24073.870-%10,18+%5,42
Genel Yönetim Giderleri-38.770-37.949-36.183-42.216-36.132+%14,41+%6,80
Pazarlama Giderleri-16.933-16.283-17.929-16.425-17.851-%8,68-%5,43
Araştırma ve Geliştirme Giderleri-62-99-106-85-73+%13,71-%17,68
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler9.4199.2538.6039.3898.917-%5,03-%5,33
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler-5.572-5.599-4.144-6.018-3.970+%34,03+%28,74
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından (Zararlarından) Paylar2.0462.6261.5152.1823.158+%44,76+%54,34
Esas Faaliyet Karı (Zararı)20.19821.96035.27629.06627.918-%3,95+%38,22
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler1431.79979217411.266+%6.385,95+%7.801,30
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler-479-277-559-69-94-%36,03+%80,29
Finansman Geliri (Gideri) Öncesi Faaliyet Karı (Zararı)19.86223.48235.51029.17139.090+%34,00+%96,81
Finansman Gelirleri2.6042.2572.7572.1112.163+%2,49-%16,93
Finansman Giderleri-6.214-5.871-5.743-5.753-6.703-%16,50-%7,87
Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları)-12.657-13.591-9.942-14.973-7.406+%50,54+%41,49
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)3.5956.27722.58210.55627.144+%157,15+%655,00
Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri-861-5.869-10.454-10.519-9.258+%11,98-%975,12
Dönem Vergi (Gideri) Geliri-4.673-1.942-2.352-14.796-9.636+%34,87-%106,23
Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri3.812-3.928-8.1014.277378-%91,17-%90,09
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)2.73440812.1283717.886+%48.746+%554,18
Durdurulan Faaliyetler Dönem Karı (Zararı)00-44-40+%88,01-%429,87
Dönem Karı (Zararı)2.73440812.0843317.885+%54.492+%554,18
Dönem Karının (Zararının) Dağılımı
Kontrol Gücü Olmayan Paylar420-4266.648-3073.725Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%786,07
Ana Ortaklık Payları2.3148345.43634014.160+%4.066,75+%512,04
Pay Başına Kazanç (Zarar)

Bilanço

SAHOL çeyreklik bilanço, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Dönen Varlıklar
Nakit ve Nakit Benzerleri215.043171.154150.126164.440157.004-%4,52-%26,99
Finansal Yatırımlar224.037234.265236.123198.757199.968+%0,61-%10,74
Vadeli Mevduatlar4.3393.2504.0781.776551-%69,00-%87,31
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Finansal Varlıklar60.63068.12374.16170.24765.276-%7,08+%7,66
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılarak Ölçülen Diğer Finansal Varlıklar60.63068.12374.16170.24765.276-%7,08+%7,66
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar116.123120.039111.94586.37895.361+%10,40-%17,88
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılarak Ölçülen Finansal Varlıklar116.123120.039111.94586.37895.361+%10,40-%17,88
İtfa Edilmiş Maliyetiyle Ölçülen Finansal Varlıklar42.94542.85345.93940.35638.780-%3,90-%9,70
Ticari Alacaklar24.62523.30621.14721.32519.823-%7,04-%19,50
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar24.62523.30621.14721.32519.823-%7,04-%19,50
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar1.435.7991.487.4121.536.3741.480.5671.590.432+%7,42+%10,77
Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar1.435.7991.487.4121.536.3741.480.5671.590.432+%7,42+%10,77
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Hesabı532.604526.124625.572510.762540.909+%5,90+%1,56
Diğer Alacaklar43.14341.81343.60441.68338.098-%8,60-%11,69
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar43.14341.81343.60441.68338.098-%8,60-%11,69
Türev Araçlar25.52028.37031.66818.90018.875-%0,13-%26,04
Riskten Korunma Amaçlı Türev Araçlar25.52028.37031.66818.90018.875-%0,13-%26,04
Stoklar44.79744.87942.99443.00834.955-%18,72-%21,97
Peşin Ödenmiş Giderler66.25666.81268.38483.16193.359+%12,26+%40,91
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler66.25666.81268.38483.16193.359+%12,26+%40,91
Ertelenmiş Sigortacılık Üretim Giderleri5.6365.9737.1247.4948.311+%10,90+%47,47
Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar193133349282578+%105,02+%200,19
Diğer Dönen Varlıklar43.55940.39234.58735.01837.406+%6,82-%14,12
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Dönen Varlıklar43.55940.39234.58735.01837.406+%6,82-%14,12
Ara Toplam2.661.2132.670.6312.798.0522.605.3952.739.718+%5,16+%2,95
Satış Amaçlı Sınıflandırılan Duran Varlıklar7.0877.1877.1477.21650.349+%597,77+%610,47
Toplam Dönen Varlıklar2.668.3002.677.8192.805.1992.612.6112.790.067+%6,79+%4,56
Duran Varlıklar
Finansal Yatırımlar787.043779.241787.664722.953747.793+%3,44-%4,99
Vadeli MevduatlarBu dönem için değer yok529Bu dönem için değer yok65Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar522.629521.800518.350466.055490.055+%5,15-%6,23
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılarak Ölçülen Finansal Varlıklar522.629521.800518.350466.055490.055+%5,15-%6,23
İtfa Edilmiş Maliyetiyle Ölçülen Finansal Varlıklar264.414256.912269.315256.833257.738+%0,35-%2,52
Ticari Alacaklar44001+%396,13-%87,01
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar44001+%396,13-%87,01
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar592.815621.627696.381659.927611.843-%7,29+%3,21
Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar592.815621.627696.381659.927611.843-%7,29+%3,21
Diğer Alacaklar2.5823.5103.2822.8624.792+%67,46+%85,56
İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar2.5823.5103.2822.8624.792+%67,46+%85,56
Türev Araçlar64.29063.04361.24663.42261.494-%3,04-%4,35
Riskten Korunma Amaçlı Türev Araçlar64.29063.04361.24663.42261.494-%3,04-%4,35
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar164.963167.081167.948165.470157.511-%4,81-%4,52
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller5.2575.2255.2005.1428.036+%56,30+%52,86
Maddi Duran Varlıklar159.631159.640164.271161.097152.956-%5,05-%4,18
Yeraltı ve Yerüstü Düzenlemeleri4.4294.4284.8385.3075.124-%3,44+%15,70
Binalar38.20539.06740.92240.16737.257-%7,24-%2,48
Tesis, Makine ve Cihazlar60.89971.28673.62869.44467.689-%2,53+%11,15
Taşıtlar580542540519658+%26,72+%13,46
Mobilya ve Demirbaşlar31.29331.46834.19233.74130.735-%8,91-%1,78
Yapılmakta Olan Yatırımlar24.22512.84910.15111.91911.492-%3,58-%52,56
Kullanım Hakkı Varlıkları21.68922.28920.13720.02013.559-%32,27-%37,49
Maddi Olmayan Duran Varlıklar95.96694.79997.35596.26587.801-%8,79-%8,51
Şerefiye24.61324.33624.20523.62216.730-%29,18-%32,03
Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar71.35370.46473.15072.64371.071-%2,16-%0,40
Peşin Ödenmiş Giderler9088157301.313465-%64,60-%48,79
İlişkili Olmayan Taraflara Peşin Ödenmiş Giderler9088157301.313465-%64,60-%48,79
Ertelenmiş Vergi Varlığı4.8535.4486.7026.7372.805-%58,37-%42,21
Diğer Duran Varlıklar12.70113.26913.60813.80514.003+%1,43+%10,24
İlişkili Olmayan Taraflara İlişkin Diğer Duran Varlıklar12.70113.26913.60813.80514.003+%1,43+%10,24
Toplam Duran Varlıklar1.912.7031.935.9902.024.5241.919.0131.863.056-%2,92-%2,60
Toplam Varlıklar4.581.0034.613.8094.829.7234.531.6244.653.123+%2,68+%1,57
Kaynaklar
Kısa Vadeli Yükümlülükler
Kısa Vadeli Borçlanmalar181.722209.297190.766175.011154.487-%11,73-%14,99
İlişkili Olmayan Taraflardan Kısa Vadeli Borçlanmalar181.722209.297190.766175.011154.487-%11,73-%14,99
Banka Kredileri178.091205.862187.421171.372152.455-%11,04-%14,40
Kiralama İşlemlerinden Borçlar3.6313.4353.3453.6392.032-%44,15-%44,03
Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları135.807150.450132.175114.521112.281-%1,96-%17,32
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları135.807150.450132.175114.521112.281-%1,96-%17,32
Banka Kredileri135.807150.450132.175114.521112.281-%1,96-%17,32
Ticari Borçlar50.12350.44853.19744.64333.198-%25,64-%33,77
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar50.12350.44853.19744.64333.198-%25,64-%33,77
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar2.794.3942.794.4122.920.1172.657.3372.741.906+%3,18-%1,88
Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar2.794.3942.794.4122.920.1172.657.3372.741.906+%3,18-%1,88
Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar1.9411.6421.4682.507829-%66,95-%57,31
Diğer Borçlar127.761138.184149.116139.629137.089-%1,82+%7,30
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar127.761138.184149.116139.629137.089-%1,82+%7,30
Türev Araçlar20.50017.58218.42338.20650.354+%31,80+%145,63
Riskten Korunma Amaçlı Türev Araçlar20.50017.58218.42338.20650.354+%31,80+%145,63
Devlet Teşvik ve Yardımları000Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)7.5375.0132.8672.5952.317-%10,71-%69,26
İlişkili Olmayan Taraflardan Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)7.5375.0132.8672.5952.317-%10,71-%69,26
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü5.5253.2082.14214.67111.505-%21,58+%108,22
Kısa Vadeli Karşılıklar68.56066.14269.54471.35667.831-%4,94-%1,06
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar7.9338.4289.1458.8907.687-%13,53-%3,10
Sigortacılık Teknik Karşılıkları53.03649.95052.09155.68653.876-%3,25+%1,58
Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar7.5927.7648.3086.7796.268-%7,54-%17,44
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler34.69137.79523.52833.27338.069+%14,41+%9,74
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler34.69137.79523.52833.27338.069+%14,41+%9,74
Ara Toplam3.428.5623.474.1733.563.3443.293.7483.349.865+%1,70-%2,30
Satış Amaçlı Sınıflandırılan Varlık Gruplarına İlişkin Yükümlülükler6866737346.386+%63.543+%67.815
Toplam Kısa Vadeli Yükümlülükler3.428.6303.474.2393.563.4173.293.8213.396.251+%3,11-%0,94
Uzun Vadeli Yükümlülükler
Uzun Vadeli Borçlanmalar288.970291.240347.992365.092384.165+%5,22+%32,94
İlişkili Olmayan Taraflardan Uzun Vadeli Borçlanmalar288.970291.240347.992365.092384.165+%5,22+%32,94
Banka Kredileri274.688275.665334.315352.147373.362+%6,02+%35,92
Kiralama İşlemlerinden Borçlar14.28215.57513.67812.94610.803-%16,55-%24,36
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar51.42334.43568.70787.16376.986-%11,68+%49,71
Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar51.42334.43568.70787.16376.986-%11,68+%49,71
Diğer Borçlar14.71715.40717.9537.6554.842-%36,75-%67,10
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar14.71715.40717.9537.6554.842-%36,75-%67,10
Türev Araçlar11.53810.76711.45210.4567.668-%26,67-%33,54
Riskten Korunma Amaçlı Türev Araçlar11.53810.76711.45210.4567.668-%26,67-%33,54
Devlet Teşvik ve Yardımları000Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)4.9661.3781.3801.2971.279-%1,36-%74,24
İlişkili Olmayan Taraflardan Ertelenmiş Gelirler (Müşteri Sözleşmelerinden Doğan Yükümlülüklerin Dışında Kalanlar)4.9661.3781.3801.2971.279-%1,36-%74,24
Uzun Vadeli Karşılıklar63.37464.85365.12165.89666.364+%0,71+%4,72
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar8.6288.1947.8977.6786.484-%15,56-%24,85
Sigortacılık Teknik Karşılıkları51.61353.42854.32755.58357.251+%3,00+%10,92
Diğer Uzun Vadeli Karşılıklar3.1333.2312.8962.6342.630-%0,18-%16,06
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü12.38217.75829.95518.42619.795+%7,43+%59,87
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler9.5518.89713.34612.06611.235-%6,89+%17,64
İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler9.5518.89713.34612.06611.235-%6,89+%17,64
Toplam Uzun Vadeli Yükümlülükler456.920444.734555.907568.053572.336+%0,75+%25,26
Toplam Yükümlülükler3.885.5503.918.9734.119.3243.861.8743.968.587+%2,76+%2,14
Özkaynaklar
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar419.133419.012425.376409.234419.323+%2,47+%0,05
Ödenmiş Sermaye2.7752.5812.4732.2482.100-%6,55-%24,30
Sermaye Düzeltme Farkları191.098191.292191.399191.624191.771+%0,08+%0,35
Geri Alınmış Paylar (-)-3.010-3.010-3.020-3.020-2.881+%4,61+%4,31
Paylara İlişkin Primler (İskontolar)788788788788788-%0,00-%0,00
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)-5.799-5.424-5.180-5.208-5.218-%0,18+%10,02
Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-5.799-5.424-5.180-5.208-5.218-%0,18+%10,02
Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları (Kayıpları)-5.799-5.424-5.180-5.208-5.218-%0,18+%10,02
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler (Giderler)-56.142-57.551-56.898-70.206-72.012-%2,57-%28,27
Yabancı Para Çevrim Farkları-18.073-20.044-20.718-26.310-27.846-%5,84-%54,08
Riskten Korunma Kazançları (Kayıpları)-29.936-31.447-33.255-33.756-36.585-%8,38-%22,21
Nakit Akış Riskinden Korunma Kazançları (Kayıpları)-29.936-31.447-33.255-33.756-36.585-%8,38-%22,21
Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazançları (Kayıpları)-8.133-6.060-2.926-10.140-7.580+%25,25+%6,80
Diğer Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazançları (Kayıpları)-8.133-6.060-2.926-10.140-7.580+%25,25+%6,80
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler27.65527.65327.53229.11029.041-%0,24+%5,01
Yasal Yedekler27.65527.65327.53229.11029.041-%0,24+%5,01
Geçmiş Yıllar Karları veya Zararları263.572263.652263.816263.559261.234-%0,88-%0,89
Net Dönem Karı veya Zararı-1.803-9694.46734014.500+%4.166,75Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kontrol Gücü Olmayan Paylar276.320275.824285.024260.516265.213+%1,80-%4,02
Toplam Özkaynaklar695.452694.836710.400669.750684.536+%2,21-%1,57
Toplam Kaynaklar4.581.0034.613.8094.829.7234.531.6244.653.123+%2,68+%1,57

Nakit akış tablosu

SAHOL çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
İşletme Faaliyetlerinden Nakit Akışları-41.276-91.311186.5488.21222.453+%173,42Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Karı (Zararı)2.73440812.0843317.885+%54.492+%554,18
Sürdürülen Faaliyetlerden Dönem Karı (Zararı)2.73440812.1283717.886+%48.746+%554,18
Durdurulan Faaliyetlerden Dönem Karı (Zararı)00-44-40+%88,01-%430,95
Dönem Net Karı (Zararı) Mutabakatı İle İlgili Düzeltmeler55.68410.019166.979101.83144.605-%56,20-%19,90
Amortisman ve İtfa Gideri İle İlgili Düzeltmeler8.2198.1359.1168.8048.531-%3,10+%3,79
Değer Düşüklüğü (İptali) İle İlgili Düzeltmeler86-1.72551118-15Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alacaklarda Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili Düzeltmeler122-1426247-55Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Stok Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili Düzeltmeler-37-49103-56167Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Maddi Duran Varlık Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok-1.533-114126Bu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Şerefiye Değer Düşüklüğü ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok0Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Satış Amaçlı Duran Varlıklar Değer Düşüklüğü (İptali) ile İlgili Düzeltmeler1001-1Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Karşılıklar İle İlgili Düzeltmeler13.33217.81424.60326.16216.852-%35,59+%26,40
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar (İptali) ile İlgili Düzeltmeler60775013.16611.891909-%92,35+%49,82
Muhtemel Riskler için Ayrılan Serbest Karşılıklar (İptali) ile İlgili Düzeltmeler12.72517.06411.43714.27115.943+%11,71+%25,29
Faiz (Gelirleri) ve Giderleri İle İlgili Düzeltmeler40.158-7.263-6.89114.0748.606-%38,85-%78,57
Faiz Giderleri ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yok-7.263-6.89114.0748.606-%38,85Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Gerçekleşmemiş Yabancı Para Çevrim Farkları İle İlgili Düzeltmeler16.0666.7451.965-3.447606Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%96,23
Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) İle İlgili Düzeltmeler10.899-6.679-26027.9014.838-%82,66-%55,61
Türev Finansal Araçların Gerçeğe Uygun Değer Kayıpları (Kazançları) ile İlgili Düzeltmeler10.899-6.679-26027.9014.838-%82,66-%55,61
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Dağıtılmamış Karları ile İlgili Düzeltmeler-2.046-2.626-1.515-2.182-3.158-%44,76-%54,34
İştiraklerin Dağıtılmamış Karları İle İlgili Düzeltmeler-2.046-2.626-1.515-2.182-3.158-%44,76-%54,34
Vergi (Geliri) Gideri İle İlgili Düzeltmeler8615.86910.45410.5199.258-%11,98+%975,09
Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) İle İlgili Düzeltmeler638-136-15-721-%4.649,18Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Duran Varlıkların Elden Çıkarılmasından Kaynaklanan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili Düzeltmeler638-136-15-721-%4.649,18Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştirak, İş ortaklığı ve Finansal Yatırımların Elden Çıkarılmasından veya Paylarındaki Değişim Sebebi ile Oluşan Kayıplar (Kazançlar) ile İlgili DüzeltmelerBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-10.299Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Parasal Pozisyon Kazanç ve Kayıplarıyla İlgili Düzeltmeler-31.897-10.288129.59319.89810.106-%49,21Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Değişimler-94.687-96.84517.336-71.109-42.735+%39,90+%54,87
Finansal Yatırımlardaki Azalış (Artış)820-20.538-26.797-30.610-10.163+%66,80Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Hesabındaki Azalış (Artış)58.2136.482-257.27557.732-67.408Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-2.1751.462-3.320-2.155297Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklardaki Azalış (Artış)-2.1751.462-3.320-2.155297Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklarda Azalış (Artış)-29.556-75.454-618.956-116.892-193.055-%65,16-%553,17
Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış) ile İlgili Düzeltmeler-7.882403-10.916-1.637-943+%42,40+%88,04
İlişkili Olmayan Taraflardan Faaliyetlerle İlgili Diğer Alacaklardaki Azalış (Artış)-3.627403-10.916-1.637-943+%42,40+%74,01
Türev Varlıklardaki Azalış (Artış)-4.625-893-16.913-4.792-946+%80,26+%79,54
Stoklardaki Azalışlar (Artışlar) İle İlgili Düzeltmeler1.240152.473958.046+%8.360,39+%548,61
Peşin Ödenmiş Giderlerdeki Azalış (Artış)673-462-1.488-15.360-9.351+%39,12Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ticari Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler2.81632416.375-3.700-8.277-%123,70Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlardaki Artış (Azalış)2.81632416.375-3.700-8.277-%123,70Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlardaki Artış (Azalış)-75.573-17.949879.55828.803245.239+%751,43Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Faaliyetler ile İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-33.30711.73459.727-4.81553.026Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İlişkili Olmayan Taraflara Faaliyetlerle İlgili Diğer Borçlardaki Artış (Azalış)-33.30711.73459.727-4.81553.026Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İşletme Sermayesinde Gerçekleşen Diğer Artış (Azalış) ile İlgili Düzeltmeler-5.331-1.968-5.13222.222-59.201Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%1.010,45
Faaliyetlerle İlgili Diğer Varlıklardaki Azalış (Artış)-5.331-1.968-5.13222.222-59.201Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%1.010,45
Faaliyetlerden Elde Edilen Nakit Akışları-36.268-86.418196.39930.75519.755-%35,77Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar Kapsamında Yapılan Ödemeler-310-634-6.433-5.8872.905Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Vergi İadeleri (Ödemeleri)-4.697-4.259-3.418-16.656-207+%98,76+%95,59
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Nakit Akışları-71.3468.827-230.959-22.017-65.659-%198,22+%7,97
Bağlı Ortaklıkların Kontrolünün Elde Edilmesine Yönelik Alışlara İlişkin Nakit ÇıkışlarıBu dönem için değer yok00Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklerin ve/veya İş Ortaklıklarının Pay Satışı veya Sermaye Azaltımı Sebebiyle Oluşan Nakit GirişleriBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok19.781Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
İştiraklar ve/veya İş Ortaklıkları Pay Alımı veya Sermaye Artırımı Sebebiyle Oluşan Nakit Çıkışları-2.00414078Bu dönem için değer yok-1.217Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%39,30
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri3721.1714633991.534+%283,95+%312,68
Maddi Duran Varlıkların Satışından Kaynaklanan Nakit Girişleri3721.1714633991.534+%283,95+%312,68
Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıkların Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-10.169-7.704-15.650-9.679-8.089+%16,43+%20,45
Maddi Duran Varlık Alımından Kaynaklanan Nakit Çıkışları-10.169-7.704-15.650-9.679-8.089+%16,43+%20,45
Yatırım Amaçlı Gayrimenkul Satımından Kaynaklanan Nakit Girişleri0-1-2300Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Temettüler1.545-411-22904.205Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%172,15
Diğer Nakit Girişleri (Çıkışları)-61.08915.633-215.597-12.738-81.873-%542,77-%34,02
Finansman Faaliyetlerinden Nakit Akışları83.00565.51133.65326.60149.973+%87,86-%39,79
İşletmenin Kendi Paylarını ve Diğer Özkaynağa Dayalı Araçlarını Almasıyla İlgili Nakit Çıkışları01-2400Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%100,00
İşletmenin Kendi Paylarını Almasından Kaynaklanan Nakit Çıkışları01-2400Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%100,00
Borçlanmadan Kaynaklanan Nakit Girişleri107.025335.581-164.55480.79340.963-%49,30-%61,73
Kredilerden Nakit Girişleri107.025335.581-164.55480.79340.963-%49,30-%61,73
Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-22.137-267.611201.900-38.1688.683Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kredi Geri Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-22.137-267.611201.900-38.1688.683Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kira Sözleşmelerinden Kaynaklanan Borç Ödemelerine İlişkin Nakit Çıkışları-1.374-1.489-1.961-1.931-139+%92,78+%89,85
Ödenen Temettüler7971.063572-11.818605Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%24,08
Ödenen Faiz-1.306-2.034-2.280-2.275-138+%93,93+%89,42
Yabancı Para Çevrim Farklarının Etkisinden Önce Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-29.616-16.973-10.75712.7966.767-%47,11Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakit Benzerleri Üzerindeki Etkisi0001.880-1.874Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%7.246.408
Nakit ve Nakit Benzerlerindeki Net Artış (Azalış)-29.616-16.973-10.75814.6764.893-%66,66Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Başı Nakit ve Nakit Benzerleri00-45141.5120Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%48,77
Nakit ve Nakit Benzerlerine İlişkin Enflasyon Etkisi-4.369-23.949-7.021-14.342-8.719+%39,20-%99,59
Dönem Sonu Nakit ve Nakit Benzerleri-33.985-40.921-17.823141.846-3.826Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%88,74

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır ve TÜFE ile Haziran 2026 fiyatlarına getirilir (TMS 29); değişim yüzdelerindeki iki değer de aynı fiyatlarladır. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.