İçeriğe atla

SKBNK çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

Şekerbank T.A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolideTutarlar milyon TLRaporlandığı gibi

Gelir tablosu

SKBNK çeyreklik gelir tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Faiz Gelirleri9.14010.16911.86312.73615.560+%22,17+%70,25
Kredilerden Alınan Faizler7.0417.7879.05810.29012.594+%22,39+%78,88
Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler716743735773968+%25,15+%35,12
Bankalardan Alınan Faizler3741585888+%52,85+%136,17
Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler64104562152114-%25,06+%78,47
Menkul Değerlerden Alınan Faizler9651.1561.0881.0941.399+%27,91+%44,94
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılanlar2634222835+%27,00+%33,07
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılanlar7590635591+%64,10+%22,01
İtfa Edilmiş Maliyeti İle Ölçülenler8641.0331.0031.0111.273+%25,95+%47,28
Finansal Kiralama Faiz Gelirleri126146152147212+%43,94+%68,18
Diğer Faiz Gelirleri190192211222185-%16,58-%2,72
Faiz Giderleri (-)-6.387-6.766-7.327-8.308-10.039-%20,83-%57,17
Mevduata Verilen Faizler-4.849-5.149-5.545-5.963-7.330-%22,93-%51,18
Kullanılan Kredilere Verilen Faizler-621-588-654-1.154-1.538-%33,31-%147,74
Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler-678-622-639-553-433+%21,66+%36,13
İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler-170-338-419-540-671-%24,34-%295,67
Kiralama Faiz Giderleri-70-70-70-78-58+%25,80+%16,72
Diğer Faiz Giderleri-1-1-1-21-9+%57,87-%956,34
Net Faiz Geliri veya Gideri2.7523.4034.5364.4285.521+%24,69+%100,61
Net Ücret ve Komisyon Gelirleri veya Giderleri6328461.1261.2091.277+%5,62+%102,18
Alınan Ücret ve Komisyonlar1.2971.6311.8161.8291.985+%8,54+%53,05
Gayri Nakdi Kredilerden6763656463-%1,74-%5,76
Diğer1.2301.5681.7501.7651.922+%8,91+%56,25
Verilen Ücret ve Komisyonlar (-)-665-784-689-620-708-%14,22-%6,41
Gayri Nakdi Kredilere-3-3-3-4-7-%73,57-%114,72
Diğer-662-781-686-616-701-%13,83-%5,88
Temettü Gelirleri720133-%76,06-%56,53
Ticari Kar veya Zarar (Net)-259-354-1.086-471-1.655-%251,63-%538,27
Sermaye Piyasası İşlemleri Karı (Zararı)13715316548196+%312,54+%43,45
Türev Finansal İşlemlerden Kar (Zarar)-80954620539-3.023Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%3.670,97
Kambiyo İşlemleri Karı (Zararı)-316-1.461-1.871-1.0571.172Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Faaliyet Gelirleri661-136300466681+%46,00+%2,99
Faaliyet Brüt Kârı3.7933.7614.8765.6455.827+%3,22+%53,64
Beklenen Zarar Karşılıkları Giderleri ( - )-82-168-296-306-279+%8,71-%239,78
Diğer Karşılık Giderleri ( - )2-1117-67486Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%3.805,54
Personel Giderleri (-)-1.705-1.737-2.202-2.291-2.305-%0,61-%35,21
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-1.067-1.192-1.210-1.624-1.445+%11,04-%35,47
Net Faaliyet Karı (Zararı)9416521.1857501.884+%151,27+%100,15
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)9416521.1857501.884+%151,27+%100,15
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Karşılığı (+/-)-47-32-477-85-558-%557,10-%1.085,70
Cari Vergi Karşılığı-18757-339-216-681-%215,85-%265,11
Ertelenmiş Vergi Gider Etkisi-106-288-149-174-72+%58,67+%32,00
Ertelenmiş Vergi Gelir Etkisi24519812305195-%36,05-%20,52
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Net Karı (Zararı)8946207086651.326+%99,44+%48,28
Dönem Net Karı veya Zararı8946207086651.326+%99,44+%48,28
Grubun Karı (Zararı)7575807426491.231+%89,70+%62,58
Azınlık Payları Karı (Zararı)13740-341695+%495,24-%30,70
Hisse Başına Kar (Zarar)

Bilanço

SKBNK çeyreklik bilanço, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Finansal Varlıklar (Net)44.17051.57953.87754.94971.455+%30,04+%61,77
Nakit ve Nakit Benzerleri41.53549.22851.01051.87767.364+%29,85+%62,18
Nakit Değerler ve Merkez Bankası31.37331.57031.52539.61146.921+%18,45+%49,56
Bankalar1.7591.8282.3543.1273.301+%5,56+%87,66
Para Piyasalarından Alacaklar8.41915.84617.1449.15517.159+%87,44+%103,81
Beklenen Zarar Karşılıkları ( - )-16-16-12-16-17-%5,02-%9,45
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kâr Zarara Yansıtılan Finansal Varlıklar6157811.0397011.128+%60,91+%83,53
Devlet Borçlanma Senetleri307466705403769+%90,87+%150,83
Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler710111111-%0,37+%49,33
Diğer Finansal Varlıklar301305324287348+%21,22+%15,75
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar1.7139151.0991.1931.732+%45,24+%1,11
Devlet Borçlanma Senetleri1.5508479341.0681.125+%5,34-%27,42
Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler22252424476+%1.850,66+%2.044,53
Diğer Finansal Varlıklar14143140100131+%30,86-%7,01
Türev Finansal Varlıklar3076547291.1791.231+%4,45+%301,53
Türev Finansal Varlıkların Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılan Kısmı3076547291.1791.231+%4,45+%301,53
İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar (Net)106.820124.596145.802175.049191.931+%9,64+%79,68
Krediler86.247100.427118.785141.792156.253+%10,20+%81,17
Kiralama İşlemlerinden Alacaklar1.8982.2322.2992.5333.385+%33,62+%78,33
Faktoring Alacakları2.0072.0062.2472.4282.600+%7,10+%29,53
İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Diğer Finansal Varlıklar18.26121.58224.21030.24531.858+%5,33+%74,46
Devlet Borçlanma Senetleri14.82818.07720.46526.39827.771+%5,20+%87,29
Diğer Finansal Varlıklar3.4333.5053.7453.8474.087+%6,25+%19,05
Beklenen Zarar Karşılıkları (-)-1.593-1.651-1.739-1.948-2.165-%11,13-%35,91
Satış Amaçlı Elde Tutulan ve Durdurulan Faaliyetlere İlişkin Duran Varlıklar (Net)1.4381.4421.4741.4611.544+%5,65+%7,34
Satış Amaçlı1.4381.4421.4741.4611.544+%5,65+%7,34
Ortaklık Yatırımları130130130131132+%0,51+%1,30
İştirakler (Net)44445+%18,79+%18,79
Konsolide Edilmeyenler44445+%18,79+%18,79
Bağlı Ortaklıklar (Net)126126126127127-%0,09+%0,72
Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar126126126127127-%0,09+%0,72
Maddi Duran Varlıklar (Net)7.0267.0227.9207.5078.266+%10,12+%17,65
Maddi Olmayan Duran Varlıklar (Net)4985847588841.003+%13,43+%101,60
Diğer4985847588841.003+%13,43+%101,60
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller (Net)2.4182.4182.5802.5802.912+%12,86+%20,43
Cari Vergi Varlığı51150Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Ertelenmiş Vergi Varlığı734548352466480+%2,90-%34,57
Diğer Aktifler (Net)8.90810.2629.76711.12512.365+%11,15+%38,81
Varlıklar Toplamı172.147198.696222.661254.153290.088+%14,14+%68,51
Yükümlülükler
Mevduat113.157120.645143.118160.068174.041+%8,73+%53,81
Alınan Krediler21.46126.46528.74238.49946.588+%21,01+%117,08
Para Piyasalarına Borçlar3.8907.7505.1742948.688+%2.859,54+%123,37
İhraç Edilen Menkul Kıymetler (Net)259355180968770-%20,42+%196,95
Bonolar259355180968770-%20,42+%196,95
Türev Finansal Yükümlülükler6226841.2811.1541.806+%56,54+%190,53
Türev Finansal Yükümlülüklerin Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılan Kısmı6226841.2811.1541.806+%56,54+%190,53
Faktoring Yükümlülükleri22332-%33,91+%13,38
Kiralama İşlemlerinden Yükümlülükler (Net)810813869925944+%2,00+%16,52
Karşılıklar1.7322.1052.0852.7132.557-%5,76+%47,62
Çalışan Hakları Karşılığı470468475542618+%13,97+%31,50
Diğer Karşılıklar1.2621.6361.6102.1711.939-%10,69+%53,63
Cari Vergi Borcu9759191.0151.2571.922+%52,88+%97,14
Ertelenmiş Vergi Borcu321205372292547+%87,12+%70,41
Sermaye Benzeri Borçlanma Araçları3.85612.54212.82220.38621.159+%3,79+%448,76
Diğer Borçlanma Araçları3.85612.54212.82220.38621.159+%3,79+%448,76
Diğer Yükümlülükler5.3165.7815.2315.1376.551+%27,52+%23,23
Özkaynaklar19.74620.43121.76822.45724.513+%9,16+%24,14
Ödenmiş Sermaye2.5002.5002.5002.5002.500%0,00%0,00
Sermaye Yedekleri33445+%20,48+%91,94
Hisse Senedi İhraç Primleri77777+%7,56+%7,56
Diğer Sermaye Yedekleri-4-4-2-2-2+%15,18+%48,76
Kâr veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler4.9785.0115.5145.4536.238+%14,40+%25,30
Kâr veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler264293317294349+%18,85+%31,96
Kar Yedekleri7.4107.4107.4107.7199.621+%24,64+%29,84
Yasal Yedekler540546546560690+%23,11+%27,71
Olağanüstü Yedekler6.6226.6166.6166.9118.573+%24,04+%29,46
Diğer Kar Yedekleri247247247247358+%44,72+%44,72
Kar veya Zarar2.2912.8693.6164.0633.217-%20,83+%40,42
Geçmiş Yıllar Kar veya Zararı9149139183.4141.336-%60,87+%46,11
Dönem Net Kâr veya Zararı1.3771.9562.6996491.881+%189,87+%36,64
Azınlık Payları2.3002.3452.4072.4242.583+%6,56+%12,30
Yükümlülükler Toplamı172.147198.696222.661254.153290.088+%14,14+%68,51

Nakit akış tablosu

SKBNK çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Bankacılık Faaliyetlerine İlişkin Nakit Akışları
Bankacılık Faaliyet Konusu Varlık ve Yükümlülüklerdeki Değişim Öncesi Faaliyet Kârı-2.9036.478-7.997-478-1.072-%124,36+%63,07
Alınan Faizler7.6588.39711.11010.63813.397+%25,95+%74,95
Ödenen Faizler-6.683-5.892-7.568-6.316-10.166-%60,96-%52,13
Alınan Temettüler720133-%72,34-%49,76
Alınan Ücret ve Komisyonlar1.2971.6311.8161.8291.985+%8,54+%53,06
Elde Edilen Diğer Kazançlar142-134625466725+%55,71+%409,48
Zarar Olarak Muhasebeleştirilen Donuk Alacaklardan Tahsilatlar1051051599496+%2,80-%7,86
Personele ve Hizmet Tedarik Edenlere Yapılan Nakit Ödemeler-1.889-1.838-2.309-2.585-2.606-%0,77-%37,90
Ödenen Vergiler0-184-16-182-144+%20,67Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer-3.5394.391-11.813-4.433-4.364+%1,56-%23,29
Bankacılık Faaliyetleri Konusu Varlık ve Yükümlülüklerdeki Değişim6.825-5.42814.032-11.12113.264Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%94,33
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar veya Zarara Yansıtılan Finansal Varlıklarda Net (Artış) Azalış31-165-253331-410Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Bankalar Hesabındaki Net (Artış) Azalış-275262-1421550Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%99,95
Kredilerdeki Net (Artış) Azalış-7.920-11.644-16.629-21.067-11.894+%43,54-%50,17
Diğer Varlıklarda Net (Artış) Azalış-11.794-9.51011.552-11.029-4.300+%61,01+%63,54
Bankaların Mevduatlarında Net Artış (Azalış)8.2863.152-2.504-6.80011.949Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%44,20
Diğer Mevduatlarda Net Artış (Azalış)14.3587.10820.92417.8808.369-%53,19-%41,71
Alınan Kredilerdeki Net Artış (Azalış)1.5574.7662.4269.0038.183-%9,11+%425,53
Diğer Borçlarda Net Artış (Azalış)2.582603-1.3434061.367+%236,22-%47,07
Bankacılık Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit Akışı3.9221.0496.035-11.59912.192Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%210,83
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit Akışları1.119-892-1.304-4.430477Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%57,39
İktisap Edilen İştirakler, Bağlı Ortaklıklar ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ortaklıkları)Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokBu dönem için değer yok-1-140-%13.624Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Satın Alınan Menkul ve Gayrimenkuller-6-43-287-93-238-%156,67-%4.186,43
Elden Çıkarılan Menkul ve Gayrimenkuller178213227431260-%39,64+%46,48
Elde Edilen Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar-1.031-993-1.689-3.811-3.938-%3,33-%281,99
Elden Çıkarılan Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar1.3401.8771.7573.7084.049+%9,22+%202,16
Satın Alınan İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar-1.728-2.537-1.576-6.6020Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Satılan İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar2.5137114802.114662-%68,69-%73,67
Diğer-148-120-216-176-178-%1,64-%20,78
Finansman Faaliyetlerinden Sağlanan Net Nakit-3087.721-9777.239-596Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%93,42
Krediler ve İhraç Edilen Menkul Değerlerden Sağlanan Nakit122101-173940755-%19,69+%518,72
Krediler ve İhraç Edilen Menkul Değerlerden Kaynaklanan Nakit Çıkışı-179-517-641-229-1.370-%498,67-%664,85
İhraç Edilen Sermaye AraçlarıBu dönem için değer yok8.30106.659327-%95,10Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Temettü Ödemeleri-12500Bu dönem için değer yok-180Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%44,44
Kiralamaya İlişkin Ödemeler-125-162-161-130-126+%2,95-%1,27
Diğer-2-2-2-2-1+%10,61+%27,46
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar Üzerindeki Etkisi229113183107150+%40,14-%34,38
Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklardaki Net Artış (Azalış)4.9627.9913.938-8.68212.222Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%146,31
Dönem Başındaki Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar00024.2170Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Sonundaki Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar4.9627.9913.93815.53512.222-%21,32+%146,31

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır; şirket önceki dönem rakamlarını enflasyona göre yeniden ifade etmediği için raporlandığı gibi (nominal) gösterilir. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.