İçeriğe atla

QNBTR çeyreklik bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı

QNB Bank A.Ş.Son 5 çeyrekKonsolideTutarlar milyon TLRaporlandığı gibi

Gelir tablosu

QNBTR çeyreklik gelir tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Faiz Gelirleri111.422116.845111.899107.386117.747+%9,65+%5,68
Kredilerden Alınan Faizler74.58874.60469.48671.06979.480+%11,84+%6,56
Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler10.0549.2798.1798.3949.056+%7,88-%9,93
Bankalardan Alınan Faizler9585.5988.6565.6201.969-%64,96+%105,61
Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler2683114385471.010+%84,68+%277,02
Menkul Değerlerden Alınan Faizler20.61321.90119.89416.25320.477+%25,99-%0,66
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılanlar769575489684724+%5,82-%5,84
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılanlar12.99514.32912.37311.11714.651+%31,79+%12,74
İtfa Edilmiş Maliyeti İle Ölçülenler6.8496.9977.0324.4525.102+%14,60-%25,51
Finansal Kiralama Faiz Gelirleri1.6921.7101.8351.9342.180+%12,73+%28,84
Diğer Faiz Gelirleri3.2483.4433.4113.5703.575+%0,14+%10,06
Faiz Giderleri (-)-85.117-86.151-78.916-73.841-79.818-%8,09+%6,23
Mevduata Verilen Faizler-63.669-61.727-55.149-53.711-59.098-%10,03+%7,18
Kullanılan Kredilere Verilen Faizler-5.638-6.031-6.430-6.594-6.612-%0,28-%17,28
Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler-11.813-13.836-12.236-8.438-8.407+%0,37+%28,83
İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler-3.727-4.238-4.729-4.587-5.239-%14,22-%40,55
Kiralama Faiz Giderleri-158-213-225-287-301-%5,06-%90,76
Diğer Faiz Giderleri-112-107-147-225-161+%28,40-%43,70
Net Faiz Geliri veya Gideri26.30430.69432.98333.54537.929+%13,07+%44,19
Net Ücret ve Komisyon Gelirleri veya Giderleri19.87521.48820.52520.68223.960+%15,85+%20,56
Alınan Ücret ve Komisyonlar26.65928.80830.14229.68033.300+%12,20+%24,91
Gayri Nakdi Kredilerden429477494509529+%3,96+%23,34
Diğer26.23028.33129.64829.17132.771+%12,34+%24,94
Verilen Ücret ve Komisyonlar (-)-6.785-7.320-9.616-8.998-9.340-%3,80-%37,66
Gayri Nakdi Kredilere-3-5-9-6-6+%5,90-%83,15
Diğer-6.781-7.315-9.607-8.991-9.334-%3,81-%37,64
Temettü Gelirleri182535720-%94,40+%10,69
Ticari Kar veya Zarar (Net)-7.965-9.077-11.460-7.886-18.833-%138,81-%136,45
Sermaye Piyasası İşlemleri Karı (Zararı)1.3541.9141.0743.3021.468-%55,54+%8,46
Türev Finansal İşlemlerden Kar (Zarar)-6.404-9.681-12.354-11.627-17.738-%52,56-%176,97
Kambiyo İşlemleri Karı (Zararı)-2.914-1.310-180439-2.563Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%12,05
Diğer Faaliyet Gelirleri1.1673683383081.181+%283,47+%1,16
Faaliyet Brüt Kârı39.39943.47442.39147.00644.257-%5,85+%12,33
Beklenen Zarar Karşılıkları Giderleri ( - )-10.703-9.269-11.156-8.805-7.728+%12,24+%27,79
Diğer Karşılık Giderleri ( - )156-1.859536-17-667-%3.940,22Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Personel Giderleri (-)-6.351-6.969-6.918-8.667-8.484+%2,11-%33,59
Diğer Faaliyet Giderleri (-)-7.823-7.865-8.285-9.221-9.312-%0,99-%19,04
Net Faaliyet Karı (Zararı)14.67917.51116.56820.29718.066-%10,99+%23,07
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Öncesi Karı (Zararı)14.67917.51116.56820.29718.066-%10,99+%23,07
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Karşılığı (+/-)-3.942-5.464-2.717-4.546-4.511+%0,77-%14,44
Cari Vergi Karşılığı-7.100-2.040-3.502-5.192-6.493-%25,06+%8,55
Ertelenmiş Vergi Gider Etkisi2.940-3.595-1.558-1.366287Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%90,24
Ertelenmiş Vergi Gelir Etkisi2191722.3422.0121.695-%15,76+%675,72
Sürdürülen Faaliyetler Dönem Net Karı (Zararı)10.73712.04813.85115.75113.555-%13,94+%26,24
Dönem Net Karı veya Zararı10.73712.04813.85115.75113.555-%13,94+%26,24
Grubun Karı (Zararı)10.73412.04513.84815.74713.551-%13,95+%26,24
Azınlık Payları Karı (Zararı)33334+%17,79+%39,62
Hisse Başına Kar (Zarar)

Bilanço

QNBTR çeyreklik bilanço, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025Oca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Varlıklar
Finansal Varlıklar (Net)531.223538.618528.978609.551641.981+%5,32+%20,85
Nakit ve Nakit Benzerleri313.481354.475302.847384.896384.212-%0,18+%22,56
Nakit Değerler ve Merkez Bankası287.474330.128255.852341.117318.526-%6,62+%10,80
Bankalar25.04822.05635.11441.16559.446+%44,41+%137,33
Para Piyasalarından Alacaklar9892.32911.9132.6546.280+%136,61+%534,69
Beklenen Zarar Karşılıkları ( - )-31-38-31-40-40+%1,09-%30,09
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kâr Zarara Yansıtılan Finansal Varlıklar14.51912.38016.53219.55014.440-%26,14-%0,55
Devlet Borçlanma Senetleri8.3405.6888.50811.1195.939-%46,59-%28,79
Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler2.1402.1492.4522.2962.800+%21,93+%30,85
Diğer Finansal Varlıklar4.0394.5435.5716.1345.701-%7,06+%41,14
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar186.443152.568189.015172.809215.893+%24,93+%15,80
Devlet Borçlanma Senetleri186.075152.361188.990172.784215.866+%24,93+%16,01
Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler2425252527+%6,99+%10,57
Diğer Finansal Varlıklar3431810Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Türev Finansal Varlıklar16.78019.19620.58432.29627.436-%15,05+%63,51
Türev Finansal Varlıkların Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılan Kısmı10.34012.34514.41421.11016.919-%19,85+%63,63
Türev Finansal Varlıkların Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Kısmı6.4406.8516.16911.18610.517-%5,98+%63,31
İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar (Net)1.240.1751.185.5531.282.5641.348.1351.459.811+%8,28+%17,71
Krediler1.099.6301.038.5051.120.3541.208.6851.305.204+%7,99+%18,69
Kiralama İşlemlerinden Alacaklar35.93641.06046.66550.55455.341+%9,47+%54,00
Faktoring Alacakları27.37329.32535.79634.67738.632+%11,40+%41,13
İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Diğer Finansal Varlıklar130.016128.632138.011119.379126.626+%6,07-%2,61
Devlet Borçlanma Senetleri130.016128.632138.011119.379126.626+%6,07-%2,61
Diğer Finansal Varlıklar000Bu dönem için değer yokBu dönem için değer yokÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Beklenen Zarar Karşılıkları (-)-52.780-51.969-58.262-65.160-65.992-%1,28-%25,03
Ortaklık Yatırımları567567567567569+%0,29+%0,29
İştirakler (Net)5959595959+%0,80+%0,80
Konsolide Edilmeyenler5959595959+%0,80+%0,80
Bağlı Ortaklıklar (Net)506506506506507+%0,19+%0,19
Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar506506506506507+%0,19+%0,19
Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ortaklıkları) (Net)33333+%7,14+%7,14
Konsolide Edilmeyenler33333+%7,14+%7,14
Maddi Duran Varlıklar (Net)21.69522.22726.35926.68926.634-%0,21+%22,77
Maddi Olmayan Duran Varlıklar (Net)7.5347.4147.7598.2218.754+%6,48+%16,20
Diğer7.5347.4147.7598.2218.754+%6,48+%16,20
Cari Vergi Varlığı5404935001.0711.025-%4,26+%89,83
Ertelenmiş Vergi Varlığı6.0819536632.6124.156+%59,08-%31,65
Diğer Aktifler (Net)46.23248.76163.33569.15487.570+%26,63+%89,41
Varlıklar Toplamı1.854.0461.804.5851.910.7242.066.0012.230.500+%7,96+%20,30
Yükümlülükler
Mevduat1.003.360898.4301.000.5341.043.8331.116.088+%6,92+%11,24
Alınan Krediler258.309276.073291.720292.662329.232+%12,50+%27,46
Para Piyasalarına Borçlar147.735148.29492.292131.786101.778-%22,77-%31,11
İhraç Edilen Menkul Kıymetler (Net)122.174137.482148.305178.722216.355+%21,06+%77,09
Bonolar25.48125.21224.19718.43326.212+%42,20+%2,87
Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler2.0881.8282.3191.4501.201-%17,17-%42,48
Tahviller94.605110.442121.790158.839188.942+%18,95+%99,72
Türev Finansal Yükümlülükler14.92410.27812.07126.27430.659+%16,69+%105,43
Türev Finansal Yükümlülüklerin Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar Zarara Yansıtılan Kısmı12.6108.72811.05325.38929.673+%16,87+%135,31
Türev Finansal Yükümlülüklerin Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Kısmı2.3141.5501.019885986+%11,35-%57,39
Kiralama İşlemlerinden Yükümlülükler (Net)2.0122.3803.1673.4133.444+%0,90+%71,21
Karşılıklar21.16121.47523.65324.09227.370+%13,61+%29,34
Çalışan Hakları Karşılığı4.3744.4805.6684.6115.554+%20,46+%26,99
Sigorta Teknik Karşılıkları (Net)8.1819.33210.91512.39714.008+%13,00+%71,23
Diğer Karşılıklar8.6077.6637.0717.0847.808+%10,22-%9,28
Cari Vergi Borcu8.8803.7854.6806.3984.935-%22,87-%44,42
Ertelenmiş Vergi Borcu6711618458147+%153,46+%118,43
Sermaye Benzeri Borçlanma Araçları34.13635.36535.53837.83538.621+%2,08+%13,14
Krediler22.05522.41022.50823.98124.459+%1,99+%10,90
Diğer Borçlanma Araçları12.08112.95513.03013.85414.162+%2,22+%17,23
Diğer Yükümlülükler101.975117.356125.663135.457161.373+%19,13+%58,25
Özkaynaklar139.312153.551172.916185.469200.498+%8,10+%43,92
Ödenmiş Sermaye3.3503.3505.5005.5005.500%0,00+%64,18
Sermaye Yedekleri11111+%40,06+%40,06
Hisse Senedi İhraç Primleri11111+%40,06+%40,06
Kâr veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler10.59510.59112.79612.83812.838-%0,00+%21,17
Kâr veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler-4.141-1.9471.363-1.877-402+%78,58+%90,29
Kar Yedekleri107.551107.551105.401153.215153.215-%0,00+%42,46
Yasal Yedekler1.0151.0151.0151.7031.703+%0,00+%67,70
Olağanüstü Yedekler106.535106.535104.385151.512151.512-%0,00+%42,22
Kar veya Zarar21.92233.96747.81515.74729.298+%86,05+%33,65
Dönem Net Kâr veya Zararı21.92233.96747.81515.74729.298+%86,05+%33,65
Azınlık Payları3538414448+%7,87+%36,27
Yükümlülükler Toplamı1.854.0461.804.5851.910.7242.066.0012.230.500+%7,96+%20,30

Nakit akış tablosu

QNBTR çeyreklik nakit akış tablosu, tutarlar milyon TL
KalemTutarlar milyon TLNis-Haz 2025Tem-Eyl 2025Eki-Ara 2025TüretilmişOca-Mar 2026Nis-Haz 2026Çeyreklik %Önceki çeyrekYıllık %Geçen yıl
Bankacılık Faaliyetlerine İlişkin Nakit Akışları
Bankacılık Faaliyet Konusu Varlık ve Yükümlülüklerdeki Değişim Öncesi Faaliyet Kârı31.72415.2713.01516.86437.012+%119,48+%16,67
Alınan Faizler102.310107.95499.70294.596108.954+%15,18+%6,49
Ödenen Faizler-81.181-84.097-80.876-71.568-69.844+%2,41+%13,97
Alınan Temettüler182535720-%94,35+%11,62
Alınan Ücret ve Komisyonlar26.69728.84330.16129.71933.332+%12,16+%24,85
Elde Edilen Diğer Kazançlar1.143-92478270162-%40,03-%85,83
Zarar Olarak Muhasebeleştirilen Donuk Alacaklardan Tahsilatlar3.0224.8734.4863.4345.094+%48,34+%68,59
Personele ve Hizmet Tedarik Edenlere Yapılan Nakit Ödemeler-5.664-6.817-5.954-9.869-7.894+%20,01-%39,38
Ödenen Vergiler-6.537-4.379-10.711-7.643-10.327-%35,13-%57,98
Diğer-8.083-30.185-33.876-22.433-22.484-%0,23-%178,17
Bankacılık Faaliyetleri Konusu Varlık ve Yükümlülüklerdeki Değişim-117.742-15.738-39.761-15.922-32.830-%106,18+%72,12
Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar veya Zarara Yansıtılan Finansal Varlıklarda Net (Artış) Azalış1.3992.035-4.091-2.9545.097Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%264,36
Bankalar Hesabındaki Net (Artış) Azalış-27.42922.696-5.071-26.33419.397Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Kredilerdeki Net (Artış) Azalış-91.17963.947-83.655-83.616-89.697-%7,27+%1,63
Diğer Varlıklarda Net (Artış) Azalış-15.913-12.093-8.793-9.001-13.571-%50,77+%14,72
Bankaların Mevduatlarında Net Artış (Azalış)2.2332.769-1.166-13.9356.168Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz+%176,20
Diğer Mevduatlarda Net Artış (Azalış)-9.649-113.36298.23451.18856.036+%9,47Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Alınan Kredilerdeki Net Artış (Azalış)4.6003.4939.81611.898-6.352Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Diğer Borçlarda Net Artış (Azalış)18.19714.776-45.03456.833-9.909Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmazÖnceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Bankacılık Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit Akışı-86.018-467-36.7469414.183+%344,38Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Yatırım Faaliyetlerinden Kaynaklanan Net Nakit Akışları-24.29247.579-33.54839.481-37.426Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz-%54,07
Satın Alınan Menkul ve Gayrimenkuller-1.923-1.525-4.457-2.598-2.120+%18,43-%10,22
Elden Çıkarılan Menkul ve Gayrimenkuller161-9499234479-%76,89-%50,75
Elde Edilen Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar-55.666-22.382-37.686-62.074-72.705-%17,13-%30,61
Elden Çıkarılan Gerçeğe Uygun Değer Farkı Diğer Kapsamlı Gelire Yansıtılan Finansal Varlıklar24.73363.38110.37077.39139.087-%49,49+%58,04
Satın Alınan İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar0-120-4.330-12.629-3.148+%75,07Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Satılan İtfa Edilmiş Maliyeti ile Ölçülen Finansal Varlıklar8.4038.3201.56439.0481.380-%96,46-%83,57
Finansman Faaliyetlerinden Sağlanan Net Nakit31.30917.84111.61915.42850.343+%226,30+%60,79
Krediler ve İhraç Edilen Menkul Değerlerden Sağlanan Nakit94.99649.84936.15784.239141.580+%68,07+%49,04
Krediler ve İhraç Edilen Menkul Değerlerden Kaynaklanan Nakit Çıkışı-63.269-31.545-24.020-68.566-90.200-%31,55-%42,56
Kiralamaya İlişkin Ödemeler-417-462-517-244-1.038-%324,36-%148,60
Yabancı Para Çevrim Farklarının Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar Üzerindeki Etkisi-1.107-2.863-37192.357+%12.064Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklardaki Net Artış (Azalış)-80.10862.090-58.71255.87019.456-%65,18Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Başındaki Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar000164.6020-%100,00Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz
Dönem Sonundaki Nakit ve Nakde Eşdeğer Varlıklar-80.10862.090-58.712220.47219.456-%91,18Önceki dönem yok, sıfır ya da işaret değişti; yüzde hesaplanmaz

Çeyrek tutarları KAP finansal raporlarından alınır; şirket önceki dönem rakamlarını enflasyona göre yeniden ifade etmediği için raporlandığı gibi (nominal) gösterilir. Dördüncü çeyreğin gelir ve nakit akışı kalemleri yıllık rapordan 9 aylık rapor çıkarılarak türetilir; nakit akışı çeyrekleri kümülatif raporların farkıdır. Bir raporda yer almayan kalem boş gösterilir. Hisse başı kazanç bu görünümde yer almaz. Bu tutarlar Fon Asistanı hesabıdır; şirketin yayımladığı rakamlar KAP raporlarındadır: Nis-Haz 2025, Tem-Eyl 2025, Eki-Ara 2025, Oca-Mar 2026, Nis-Haz 2026. Bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.